25.03.2024 Esmaspäev

Diivan töökoja nurgas ei kvalifitseeru puhkeruumiks

Tööinspektsiooni teatel peab ettevõte tagama raske füüsilise töö tegijatele ning müras või välitingimustes töötajatele eraldi puhkeruumi ja töökoja nurgas olevad paar diivanit seda funktsiooni kindlasti ei täida.

Kindlasti ei sobi puhkeruumiks kohandada töökoja nurka.
Kindlasti ei sobi puhkeruumiks kohandada töökoja nurka. Foto: pixabay

Puhkeruum peab tööinspektsiooni sõnul olema puhkamiseks sobiv, sisustatud laudade ja seljatoega istmetega. Kindlasti ei sobi puhkeruumiks kohandada töökoja nurka, kus muu hulgas hoitakse näiteks veel ohtlikke kemikaale. Eriti, kui neid kemikaale ladustatakse samal riiulil, kus on ka toidunõud. Lisaks on osade kemikaalide ohutuskaardil kirjas, et neid tuleb hoida eemal söögist, joogist ja loomasöödast.

Töötajatel, kes puutuvad kokku näiteks taimekaitsevahendietega, peab olema ka pesemisruum, sest pärast taimekaitsetöö lõpetamist tuleb end üleni pesta ja riided vahetada. Lisaks on oluline, et taimekaitsetöö vaheajal pestakse nägu ja käsi.

"Taimekaitsevahendiga kokku puutunud riided tuleb pesta iga kord pärast kasutamist. Ehk lisaks sellele, et töötajatel peab olema võimalus ennast peale tööd pesta – see tähendab, et olemas on riietus- ja duširuum –, peab tööandja organiseerima ka tööriiete pesemise," kirjutab Tööelu portaalis tööinspektsiooni töökeskkonna konsultant Piret Kaljula. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255