28.09.2020 Esmaspäev

SURE ehk TERA ehk töötuseriski leevendamise toetus

22. septembril käivitus EL loodud 100 miljardi euro suurune Euroopa rahastu, millega pakutakse liikmesriikidele ajutist toetust COVID-19 puhanguga kaasnenud eriolukorras töötuseriski leevendamiseks. Senini ei ole Eesti toetust taotlenud.

Mikk Põld, vandeadvokaat, advokaadibüroo TRINITI
Mikk Põld, vandeadvokaat, advokaadibüroo TRINITI Foto: erakogu

Kõnealuse Euroopa rahastu, eestikeelse lühendiga TERA, ingliskeelse kentsaka lühendiga SURE (European instrument for temporary Support to mitigate Unemployment Risks in an Emergency), eesmärgiks on pakkuda EL liikmesriikidele ajutist toetust töötuse riskide leevendamiseks hädaolukorras, võitlemaks koroonaviiruse puhangu negatiivsete majanduslike ja sotsiaalsete tagajärgedega.

TERA võimaldab toetada lühiajalise töö kavasid ja muid sarnaseid meetmeid, aitamaks liikmesriikidel kaitsta töökohti ja seeläbi töötajaid ning FIE-sid töötuse ja sissetuleku kaotuse ohu eest.

TERA instrumendi alusel antud laenud toetuvad liikmesriikide vabatahtlike tagatiste süsteemile. Ka Eesti on andnud selleks puhuks riigigarantii summas ca 49 miljonit eurot.

Seni on 16 liikmesriiki (s.h Läti ja Leedu) komisjonilt toetust taotlenud, kogusummas 87,3 miljardit eurot. Eesti toetust taotlenud ei ole.

TRK 2021 300x255 ee new2

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes