18.02.2020 Teisipäev

Kohvitassi kõrvale ahjusoe ajakirjanumber

Meil on rõõm teatada, et ilmunud on ajakirja Raamatupidamisuudised värske, juubelinumber.

Juubelinumber on saabunud.
Juubelinumber on saabunud. Foto: rup.ee

Eesti vanarahva rikkalikust tarkusesalvest teame ütlust, et sõna vägi on suurem kui sõjavägi. See on julgete väide, kuid vale see pole.

On olnud kõvasti aegu, mil sõna kaalus tublisti rohkem kui praegu. Tähtsusetute mõtteavalduste tulv ähvardab enda alla matta olulist, sõnad libisevad keelelt kergesti, veel kergemini sõrmede alt arvutiekraanile ja sealt juba hoomamatutesse avarustesse, kust neid keegi enam kätte ei saa.

Nii et peame sõnadega valvsad olema. Valivad. Sest sõnad pole ohutud. Kirjandusteadlane Rein Veidemann on märkinud koguni, et igast sõnast võib saada relv ning sõnumi tähenduslikkus võib pöörduda iseenda vastandiks.

Niisugused isepäised ja mõnikord ootamatuid samme astuvad tegelased on sõnad. On päris imepärane, kui neile saab loota. Selles ajakirjanumbris kirjutab õigusõpetuse lektor Riina Vään suulisest töölepingust, mis pole sugugi tühine. Vaja läheb vaid seda, et sõnadel oleks kaalu.

Hiljuti kogu maailma raputanud Brexiti ära tegemise otsusest teatas Suurbritannia peaminister Boris Johnson juba mullu 6. novembril, kui alustas parlamendivalimiste kampaaniat. Sõna sai üsna äsja eluks.

Pika elu saladust veel meie ajakiri ehk hästi ei tea, aga algajate ridadesse ta enam ka ei kuulu. Raamatupidamisuudiste 200. number on sündinud ning toimetus soovib, et juubelimeeleolu jõuaks iga lugejani.

Sisukord

UUDISED

  • Eestist ja mujalt
  • Koolituskalender                                                                                                  

SEADUSED JA MÄÄRUSED

  • Uusi normatiivakte

 RAAMATUPIDAMINE

PRAKTIKUM

  • Nõudmiseni varu ja aheltehingud. Ain Ulmre      

MAKSUD

  • Tulumaksuseaduse muudatused 2020. Inga Klauson

MAJANDUS

ÕIGUS

KOHTUPRAKTIKA

  • Juhatuse liikme kohtu kaudu tagasikutsumine. Martina Proosa     

ÄRIKESKKOND

TÖÖSUHTED

  • Suuline leping töösuhetes. Riina Vään   

VIS-A-VIS

  • Lugejad küsivad – autorid vastavad

Tellijad saavad lugeda ajakirja e-versioonis SIIT

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes