10.02.2020 Esmaspäev

Tõeline Brexit on alles ees

Aasta lõpuni jäänud aja jooksul peaksid EL ja Suurbritannia andma detailse sisu väljaastumislepingule, mille alusel lahkumine toimus.

Villu Zirnask, finantskolumnist
Villu Zirnask, finantskolumnist Foto: Erakogu

Alates 1. veebruarist 2020 ei kuulu Ühendkuningriik enam Euroopa Liitu. Ent vähemalt aasta lõpuni jääb kõik ikkagi endiseks, sest nüüd algas tegelikult alles üleminekuperiood, mille kestel jääb nii EL-i kui ka Suurbritannia kodanike, tarbijate, ettevõtjate, investorite, üliõpilaste ja teadlaste jaoks kõik endiseks. Ühendkuningriik ei ole enam esindatud EL-i asutustes, kuid kuni üleminekuperioodi lõpuni kohaldatakse seal endiselt EL-i õigust.

Täismahus artiklit saate lugeda Raamatupidamisuudiste värskest veebruarinumbrist (nr 1, 2020). Kui te ei ole veel jõudnud tellida ajakirja Raamatupidamisuudised, saate seda teha siit. Ajakiri Raamatupidamisuudised on nii raamatupidaja ja pearaamatupidaja kui ka firmajuhi ja finantsjuhi asendamatu abimees. Ajakirjast leiate Eesti parimate spetsialistide teadmistele ja kogemustele tuginevat lugemisvara kõige olulisematel ja aktuaalsematel teemadel. Ajakiri on reklaamivaba.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes