07.02.2020 Reede

Võitlus korteriühistu võlgnikega

Evi Hindpere, jurist, Raid & Ko
Evi Hindpere, jurist, Raid & Ko
Seadusest tulenevalt lähevad korteriomandi võõrandamisel korteriomaniku õigused ja kohustused omandajale üle alates omandi ülemineku hetkest.

Paljud korteriühistud on kokku puutunud korteriomanikega, kes pahatahtlikult või maksejõuetusest jätavad majandamiskulud ühistule maksmata. Ühistul aga ei ole rahaliste aukude täitmiseks vahendeid võtta kuskilt mujalt kui ainult oma liikmete igakuistest maksudest. See aga tähendab täiendavat maksukoormust ülejäänud korteriomanikele.

Korteriomandi- ja korteriühistuseadus sätestab, et iga korteriomanik peab üldkoosoleku poolt kinnitatud majanduskava alusel maksma majandamiskulusid vastavalt oma kaasomandi osa suurusele.

Täismahus artiklit saate lugeda Raamatupidamisuudiste värskest veebruarinumbrist (nr 1, 2020). Kui te ei ole veel jõudnud tellida ajakirja Raamatupidamisuudised, saate seda teha siit. Ajakiri Raamatupidamisuudised on nii raamatupidaja ja pearaamatupidaja kui ka firmajuhi ja finantsjuhi asendamatu abimees. Ajakirjast leiate Eesti parimate spetsialistide teadmistele ja kogemustele tuginevat lugemisvara kõige olulisematel ja aktuaalsematel teemadel. Ajakiri on reklaamivaba.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes