22.12.2020 Teisipäev

Jõuluaega hea lugemisvaraga!

Mõne aja pärast kuuleme, kuidas suleb ukse aasta 2020. Lahkuja on erakordne, temasarnaseid ilmub harva. Ilmselt loodavad väga paljud meist, et koos temaga astub uksest välja ka suur osa muresid, probleeme ja hädasid, millest aasta üle oli ujutatud. Veel ei arva me, et uksepraost lipsab välja ka salakaval viirus, aga usume, et ta järgneb minejatele peagi.

Jõulukuu ajakirjanumber on saabunud.
Jõulukuu ajakirjanumber on saabunud. Foto: rup.ee

On olnud raske aasta, kuid on õige aeg meenutada 20. sajandi Briti riigitegelase Winston Churchilli sõnu: „Pessimist näeb igas võimaluses raskust, optimist näeb igas raskuses võimalust.“

On olnud seaduste aasta. Muutus tarbijakaitseseadus ja relvaseadus, sotsiaaltoetuste seadus ja välismaalaste seadus, muutus käibemaksuseadus ja pikenes isapuhkus ning palju räägitud kohustusliku kogumispensioni reformi seadus kuulutati viimaks välja. Mainimata jäi mõistagi palju seadusemuudatusi ja on kindel, et need kõik toovad vähemal või rohkemal määral kindlust ja lootust paremale elule.

Ja nagu ütles Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid iseseisvuse taastamise 29. aastapäeval presidendi roosiaias: „Meie tulevik, turvaline või vähem, ongi kõikide meie otsuste summa.“

Otsustamine on kõige alus. Riigikogu ja valitsuse otsuste kõrval, millest me nagunii sõltume, saame oma tuleviku heaks teha palju ka ise, langetades läbimõeldud, arukaid ja häid otsuseid. See pole alati kaugeltki kerge, ent ei peagi seda olema. Tulevikumüüri ladumine, üks kivi teise järel, ei saagi olla lihtne töö, aga tasub igal juhul end tuhandekordselt ära, kui kivid on terved ja müür seeläbi tugev.

Head lugejad, austatud partnerid! Õigeid otsuseid ja õnnelikku uut aastat teile!

SISUKORD

MAJANDUS

  • Tunneli lõpus paistab valgust. Tõnu Mertsina

MAKSUD

  • Olulised maksumuudatused 2021. aastal. Jaak Siim

RAAMATUPIDAMINE

  • Suhtarvude analüüs COVID-19 võtmes. Age Peterson

ÕIGUS

  • Kui liisitud sai surnud hobune. Margit Lahevee
  • Patsienditestament vajab õiguslikku regulatsiooni. Tambet Laasik

KOHTUPRAKTIKA

  • Isikuandmete privaatsuse piirid. Mihkel Gaver, Kaisa Lumiste

TÖÖSUHTED

  • Vestluse loata lindistamine. Martin Kirsipuu

ÄRIKESKKOND

  • Ettevõtte võõrandamise käik. Kaarel Tammar  

VIS-À-VIS

UUED NORMATIIVAKTID

2020.aasta koondsisukord

Tellijad saavad lugeda ajakirja e-versioonis SIIT

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!