14.07.2014 Esmaspäev

Ettevõtjate maksejõuetust on võimalik elektrooniliselt kontrollida

Euroopa e-õiguskeskkonna portaalis on võimalik teha päringuid seitsme Euroopa Liidu liikmesriigi maksejõuetusregistrisse. Infot on võimalik küsida Eesti, Austria, Hollandi, Saksamaa, Rumeenia, Sloveenia ja Tšehhi maksejõuetute juriidiliste ning füüsiliste isikute kohta.

Ettevõtjate maksejõuetust on võimalik elektrooniliselt kontrollida
Ettevõtjate maksejõuetust on võimalik elektrooniliselt kontrollida Foto: PM

„Nüüd on ettevõtetel, laenuandjatel ja investoritel, kes soovivad teistes liikmesriikides investeerida, võimalik äripartneri taustakontrolli teha otse teise riigi maksejõuetusregistris. See on kindlasti üks tubli samm edasi selle poole, et kaitsta meie ettevõtjaid Euroopa Liidus äripartnerite otsimisel hätta sattumast,“ ütles justiitsminister Andres Anvelt.  Eesti on üks seitsmest liikmesriigist, kes on valmis jagama maksejõuetuse infot

Euroopa Komisjoni e-õiguskeskkonna portaalis olev informatsioon on kättesaadav tasuta. Portaali on loodud lihtotsing, mis võimaldab otsida võlgniku nime järgi kõikidest liidestatud registritest ning laiendatud otsing, kus otsingu kriteeriumid sõltuvad sellest, millise riigi registrist võlgnikku otsitakse.

Eesti puhul on võimalik otsingut teostada võlgniku nime ja/või registrikoodi järgi. Eesti juriidiliste ja füüsiliste isikute maksejõuetuse kohta edastatav info on pärit äriregistrist, mida haldab justiitsministeeriumi haldusalas olev Registrite ja Infosüsteemide Keskus.

Euroopa e-õiguskeskkonna portaal on Euroopa Komisjoni poolt 2010. aastal loodud ja hallatav keskne infoportaal, mille kaudu edastatakse kodanikele, äriühingutele ja justiitsvaldkonna praktikutele nii Euroopa ülest, kui ka liikmesriikide siseriiklikku õigusalast infot. Portaali peamine eesmärk on muuta juurdepääs piiriülesele õigusele võimalikult kergesti kättesaadavaks.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference