18.02.2020 Teisipäev

Uute autode müük Euroopa Liidus langes järsult, Eestis aga kasvas

Eestit langus ei puudutanud.
Eestit langus ei puudutanud. Foto: Unsplash

Euroopa Liidu riikides algas uus aasta tugeva langusega uute sõiduautode müügitulemustes, teatas Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Liit (AMTEL).   Langus on liidu sõnul ühest küljest tingitud uute ja karmimate CO2 normidega, mille tõttu paljudes riikides registreeriti uusi sõiduautosid eelmise aasta detsembris ette, mis omakorda mõjutas jaanuari müügitulemusi.

Jaanuari statistikast on juba välja jäetud ka Euroopa Liidust lahkunud Suurbritannia tulemused ja samuti on sel põhjusel ümber arvestatud eelmise aasta müük.

Euroopa Liidu riikides müüdi jaanuaris 956 779 uut sõiduautot, mis jääb eelmise aasta jaanuari tulemustele alla 7,5 protsenti. Ennekõike vedasid langust suuremad turud, sest Prantsusmaal langes uute sõiduautode müük 13,4, Saksamaal 7,3, Itaalias 5,9 ja Hispaanias 7,6 protsenti. Euroopa Liidust lahkuvas Suurbritannias kahanes jaanuaris müük 7,3 protsenti.

Mitmetes riikides aga siiski uute sõiduautode müük jaanuaris kasvas, nende hulgas ka Eestis, kus tõus oli 3,9 protsenti. Lätis kasvas müük 3,6 protsenti ja Leedus 35,1 protsenti.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes