13.09.2018 Neljapäev

Raasuke: laienemise asemel muutub Luminor efektiivsemaks

Luminor Grupi tegevjuhi Erkki Raasukese sõnul keskendub Luminor laienemise asemel efektiivsuse suurendamisele ja äritegevuse fookustamisele, atraktiivseks peab ta segmentidena ärikliente ja ettevõtjaid.

"Täna on Luminor liiga lai," ütles Raasuke intervjuus BNS-ile. Tema sõnul on tehnoloogia arengu ja pangandusalaste regulatsioonide karmistumise tõttu võimalik, et ühele regioonile ja kitsamale valdkonnale spetsialiseerunud pank olla on efektiivsem ja kasumlikum kui olla paljudes riikides ja valdkondades tegutsev pank.

Kõige atraktiivsemaks peab Raasuke Luminori jaoks ärikliente ja äriliselt aktiivseid eraisikuid. Kuigi Luminor kavatseb olla ülebaltiline universaalpank, on panga fookuses majanduslikult aktiivsem osa ühiskonnast. Ka kogu pangandussektoril võiks Luminori turuosa jääda 20 protsendi juurde või sellest isegi veidi allapoole.

Ka Blackstone'i otsus osta Luminorist enamusosalus läheb fektiivsemaks muutmise plaaniga kokku. Raasukese sõnul on Blackstone nii-öelda transformative investor [ümberkujundajast investor], mis sisenebki ärisse olukorras, kus seda on võimalik kasvatada või efektiivsemaks muuta.


Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!