13.09.2018 Neljapäev

Leedu pangaliit: Luminori tehing näitab Baltimaade usaldusväärsust

Leedu Pangaliidu presidendi Mantas Zalatoriuse sõnul on rahvusvahelise investeerimishiiu Blackstone'i otsus Luminori enamusosaluse omandamiseks märk suurest usaldusest Baltimaade pangandussektori vastu.

"Esiteks paneb see lõpu pikkadele turu spekulatsioonidele, kes võiks Luminori osta," sõnas Zalatorius BNS-ile.

"Teiseks näitab see väga selgelt, et väga suur investeerimisfond – ja Blackstone on väga suur investeerimisfond – usaldab siinsest piirkonda, Luminori juhtkonda ja Baltimaade pangandussüsteemi," lisas pangaliidu president.

Põhjala pangad Nordea ja DNB müüvad 60-protsendilise osaluse Baltikumis tegutsevas Luminori pangas USA investeerimishiiu Blackstone erakapitalifondidele, teatasid pangad 12. septembri hommikul.

Tehingu tulemusena jääb nii Nordeale kui ka DNB-le Luminoris 20-protsendiline osalus ning samuti kohad Luminori nõukogus. Samas peab Nordea Blackstone'iga ka eraldi kõnelusi, mille järgi müüks suurpank keskpikas perspektiivis ka järele jääva paki.

Nordea müüdava ligikaudu 36-protsendise aktsiapaki ostuhind on 600 miljonit eurot, mis tähendab Luminorile ligikaudu 1,7 miljardi euro suurust turuväärtust. See vastab enam-vähem täpselt finantskontserni varade raamatupidamislikule väärtustele. Kokku maksab Blackstone soetatava 60-protsendilise paki eest ligikaudu 1 miljard eurot.
Toetajad

Suno 365 logo 10 Uku tarkvara

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes