18.10.2018 Neljapäev

Browder süüdistab Nordeat 175 miljoni dollari pesemises

Tuntud Kremli kriitik Bill Browder esitas Põhjamaade ametivõimudele taotluse uurida, kas läbi piirkonna suurima panga Nordea on liikunud 175 miljoni dollari ulatuses kahtlast raha.

Investeerimisfondi Hermitage Capital juhtiv Browder kinnitas 17. oktoobril juba varasemalt meedias spekuleeritut. Ta ütles, et esitas Taanis, Norras ja Rootsis rahapesu puudutava kaebuse, mis on seotud tema kunagise raamatupidaja Sergei Magnitski juhtumiga.

Magnitski suri 2009. aastal Venemaal vangistuses pärast seda, kui ta väidetavalt avastas 230 miljoni dollari suuruse maksupettuse, mille panid toime Vene võimuisikud.

Browder ütles CNBC-le, et uus informatsioon kerkis esile Prantsuse ja Leedu rahapesu-uurimistes, mis viitasidki, et Magnitski asjaga seotud kahtlased tehingud tehti läbi Nordea.

Nordea teatas Rootsi meediale, et on Browderi süüdistustest teadlik ning teeb lähedast koostööd asjasse puutuvate ametivõimudega.
255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!