26.09.2018 Kolmapäev

Blackstone plaanib Luminorist väljuda 4 kuni 7 aastaga

Ligikaudu ühe miljardi euro eest Luminori panga osta sooviv erakapitalihiid Blackstone väljub investeeringust ilmselt nelja kuni seitsme aasta pärast ning noteerib siis ilmselt finantskontserni mitmel börsil.

"Keskendume pikaajalisele strateegiale. Me ei jää omanikuks igavesti, mingil hetkel me lahkume, see juhtub nelja kuni seitsme aasta pärast. Kõige pikemad investeeringud on meil olnud veidi üle kümne aasta," üles intervjuus Postimehele Blackstone'i vanemtegevdirektor Nadim El Gabbani, kes vastutab erakapitaliäri Euroopa investeeringute eest.

Kõige tõenäolisem väljumine on tema sõnul noteerimine mitmel börsil. "Arvan, et enne, kui mõtleme väljumisele, on peamine keskenduda panga tegevusele," rõhutas Gabbani samas. "Alles siis, kui pank on täiesti iseseisev, kui panga tegevus on selline, nagu juhtkond on seda soovinud, on börsil noteerimisel mõtet. Aga esimesena tuleb keskenduda panga tegevusele," rääkis ta.

Panga igapäevaäri kohta märkis ta, et Blackstone ei tule firmat juhtima. "Oleme meeskonna partnerid, võtame aktiivse positsiooni nõukogus ja püüame leida ressursse ettevõttes, kuhu oleme investeerinud. Toetame väga seda strateegiat, mis Erkkil [Raasuke, Luminori tegevjuht] ja tema meeskonnal on. Luminori eesmärk saada suurimaks iseseisvaks pangaks Balti riikides on õige," ütles Gabbani Postimehele.

Põhjala pangad Nordea ja DNB teatasid septembri keskela hommikul, et müüvad 60-protsendilise osaluse Baltikumis tegutsevas Luminori pangas USA investeerimishiiu Blackstone erakapitalifondidele, tehingu maht on ligikaudu 1 miljard eurot.

Tehingu tulemusena jääb nii Nordeale kui ka DNB-le Luminoris 20-protsendiline osalus ning samuti kohad Luminori nõukogus, teatas Nordea. Samas peab Nordea Blackstone'iga ka eraldi kõnelusi, mille järgi müüks suurpank keskpikas perspektiivis ka enda järele jääva paki. DNB soovib omanikeringis jätkata.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!