24.10.2018 Kolmapäev

Nordea tegevuskasum kukkus 21 protsenti 866 miljonile

Põhjamaade panganduskontserni Nordea kolmanda kvartali tegevuskasum kukkus 21 protsenti 866 miljonile eurole, languse põhjuseks tõi juhatus keerulised majandustingimused.

Panga tegevjuhi Casper von Koskulli sõnul oli kolmas kvartal pangale keeruline ja tulemusega rahul ei olda. "Netointressitulu oli stabiilne, samas kui komisjonitasud ja täpsemalt neto õiglane väärtus olid nõrgad, peamiselt tulenevalt keerulistest turuoludest ja ettevõtete vähesest aktiivsusest," ütles ta.

Ta märkis veel, et kui viiakse lõpuni Baltimaade pangagrupi Luminori osaluse müümine Blackstone'ile, millest teatati septembri keskpaigas, saab Nordeast taas tõeliselt Põhjamaadele keskenduv pank.

"Saan öelda, et Nordea on nüüd positsioonis, saamaks Põhjamaadele keskenduvaks pangaks, millel on selge ja lihtne struktuur, rekordiliselt heade tulemustega," sõnas von Koskull.

Lisaks nigelale kolmanda kvartali tulemusele tabas panka 22. oktoobril veel üks halb uudis – Investeerimisfondi Hermitage Capital juhtiv Bill Browder süüdistab panka 405 miljoni dollari suuruses rahapesus.

Möödunud nädalal esitas Browder Põhjamaade ametivõimudele ka taotluse süüdistust uurida, toona ulatus süüdistus aga ainult 175 miljoni dollarini.
255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!