21.02.2018 Kolmapäev

Eesti ootab kokkulepet pangandusriskide vähendamise paketis

20. veebruaril Euroopa Liidu rahandusministrite kohtumisel osalenud rahandusminister Toomas Tõniste peab pangandusliidu arendamist Euroopa majandus- ja rahaliidu süvendamise esmaseks ülesandeks lähiajal.

"Tuleb edasi liikuda eelnõude paketiga, mille eesmärk on vähendada riske pangandussektoris. Sealhulgas on oluline rakendada Euroopa pangandusliiduga ühinenud riikides üks hoiusekindlustuse mehhanism. See tagaks hoiustajatele ühesuguse kindluse oma hoiuste säilimise kohta kõigis pangandusliidu riikides," rääkis rahandusminister Toomas Tõniste pressiteate vahendusel.

Euroala ja Euroopa Liidu riikide rahandusministrid arutasid 19. ja 20. veebruaril Brüsselis Euroopa majandus- ja rahaliidu (EMU) süvendamise raames Euroopa Stabiilsusmehhanismi (ESM) ja pangandusliiduga edasiminekut. Liikmesriikide ootused pangandusliiduga edasiliikumiseks on suured.

Rahandusministrid arutasid veel ekspertgrupi soovitusi kestliku rahanduse teemal. Sel teemal on 7. märtsil oodata ka Euroopa Komisjoni vastavasisulist tegevuskava.

Saavutamaks Pariisis kokku lepitud EL-i 2030. aasta eesmärgid, sealhulgas kasvuhoonegaaside heitkoguste vähendamine 40 protsenti, vajab EL aastas umbes 180 miljardit eurot lisainvesteeringuid.

Finantssektoril on seejuures oluline roll, sest selliste kestlike investeeringute puhul võiks märkimisväärne osa kapitalist tulla erasektorist.

Euroala rahandusministrid said esmaspäeval ülevaate Kreeka abiprogrammi kolmanda ülevaatuse eeltegevuste täitmisest. Paar tegevust on veel pooleli ja neid hinnatakse lähinädalatel. Seejärel kinnitab Kreekale järgmise väljamakse ESM-i direktorite nõukogu.

Ministrid said ülevaate ka Iirimaa abiprogrammist. Selle raames antud laenu tagasimaksetega probleeme näha ei ole. Veel lepiti kokku Euroopa Keskpanga asepresidendi kandidaat, kelleks on Hispaania minister Luis de Guindos.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!