15.12.2020 Teisipäev

Vaktsineerimiskava toob esimesed süstid tervishoiutöötajatele

Valitsus kinnitas tänasel kabinetinõupidamisel sotsiaalministeeriumi ettevalmistatud COVID-19 vaktsineerimise plaani, mille kohaselt võimaldatakse esmajärjekorras vaktsineerimist tervishoiu- ja sotsiaalhoolekande teenuste toimepidevust tagavatele inimestele ning teistele riskirühmadele.

Esmajärjekorras vaktsineeritakse tervishoiutöötajaid.
Esmajärjekorras vaktsineeritakse tervishoiutöötajaid. Foto: pixabay

„Nagu kõik riigid maailmas tahame meiegi olla vaktsineerimiseks võimalikult hästi valmistunud,“ ütles peaminister Jüri Ratas. „Seepärast peame kiiresti ja hoolikalt tegema nii riigiasutustes kui ka tervishoiusüsteemis ettevalmistusi selleks, et olla valmis COVID-19 vaktsiinide tarneteks ja alustada vaktsineerimisega esimesel võimalusel.“

Peaminister rõhutas, et COVID-19 pandeemia on räsinud nii meie inimesi kui majandust ning edukas vaktsineerimine on üks eeldusi kriisist välja tulemiseks.

Meeles tuleb aga pidada ka seda, et praegu nakatumine kasvab ning selleks, et edukalt vaktsineerimiseni jõuda, peame järgima kõiki ohutusreegleid ja pingutama ühiselt viiruse leviku pidurdamiseks,

lisas Ratas.

Eesti eesmärk on saavutada võimalikult kõrge hõlmatus vaktsineerimisega riskirühmade hulgas ning võimaldada 2021. aastal kõigile Eesti elanikele vaktsineerimist COVID-19 haiguse vastu tasuta.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!