08.06.2018 Reede

Tööinspektsioon tuvastas 170 puidutööstuses 727 rikkumist

Tööinspektsioon kontrollis 170 puidutööstuse ettevõtet ning inspektorid registreerisid 727 rikkumist ja tegid 377 suulist soovitust, samas 19 ettevõttes ei esinenud ühtegi rikkumist.

Sihtkontrolli käigus kontrolliti töövahendite ja liikumisteede korrasolu, isikukaitsevahendite kasutamist, töötajate olmetingimusi ning tervisekontrolli läbimist.Töövahenditega seotud rikkumisi avastati 250. Neist 36 protsendi puhul oli eemaldatud töövahendi liikuva osaga kokkupuudet vältida aitav kaitse, teatas tööinspektsioon.

Puudusi esines ka töövahendite perioodilise kontrolli ning nende kirjalike vormistamise osas. Põhjenduseks toodi sageli, et töövahendit kontrollitakse siis, kui seade enam ei tööta või et seade olevat sootuks hooldusvabaõnul pole aga ükski töövahend hooldusvaba.

"Puidutööstuses on üks põhilisi õnnetuse põhjusi katkise tööriistaga töötamine. Ka selle kontrolli käigus nägime liiga mitmeid tööriistu, millel puudusid kaitsekatted, terituskettad olid vigased,  kaitseklaasid mõrased. Paraku on need õnnetuse väljakutsujad ning sarnaste õnnetuste tagajärjed on valdavalt väga tõsised," ütles tööinspektsiooni peadirektori asetäitja Apo Oja.

Seejuures 44 ettevõttel puudusid või olid puudulikud töövahendite ohutusjuhendid. Liikumisteede ja erinevate märgistustega seotud rikkumisi oli kokku 105. Enamikus ettevõtetes olid töötajad varustatud vajalike isikukaitsevahenditega, kuid 33 ettevõttes töötajad neid ei kasutanud. 40 ettevõtte töötajad ei olnud käinud tervisekontrollis.

Puidutööstus on Eestis tööõnnetuste toimumise sageduse suhtarvult 100 000 töötaja kohta esikohal. Eelmisel aastal juhtus puidutööstuse ettevõtetes 399 tööõnnetust, neist 93 olid raskete tagajärgedega.

Tööinspektsioon pakub võimalust kutsuda ettevõttesse töökeskkonna konsultant, kes annab nõu töökeskkonna parendamiseks. Konsultandi kutsumiseks tuleb saata e-kiri inspektsiooni üldaadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..">See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Ettevõttele on konsultandi teenus tasuta.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes