TRK 1140x140 ee gif
18.01.2016 Esmaspäev

Riik ei kaeba Estonian Airi negatiivset riigiabi otsust edasi

Valitsus otsustas mitte edasi kaevata Euroopa Komisjoni poolt Estonian Airile antud riigiabi otsust
Valitsus otsustas mitte edasi kaevata Euroopa Komisjoni poolt Estonian Airile antud riigiabi otsust PM

Valitsus otsustas esmaspäevasel kabinetinõupidamisel mitte edasi kaevata Euroopa Komisjoni poolt Estonian Airile antud riigiabi otsust; võimalus tühistamishagi esitada on veel Estonian Airi pankrotitoimkonnal.

Euroopa Komisjoni otsuse tühistamishagi õigus on Eesti Vabariigil ning AS Estonian Airil. Riik ei nõustu Euroopa Komisjoni otsuse hoiakuga, sest nagu Euroopa Komisjon isegi on märkinud, on Euroopa äärealade lennuühendused oluliselt väiksema ühenduvusega kui Euroopa suurematel riikidel, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Eesti Vabariik ei kaeba otsust edasi, kuna Estonian Air on tänaseks pankrotis ning võimalik vaidluse tulemus seda enam ei muudaks. Samuti oleks riigil vaidluses kahetised ja osaliselt vastandlikud huvid. Otsusega küll nõus ei olda, kuid tagasinõude vähendamisel väheneks automaatselt ka riigieelarvesse tagasinõutava summa suurus. Samuti on riik turupõhiselt asutanud uue ettevõtte, mis juba Tallinnast lennuühendusi korraldab.

"Riigi poolt Euroopa Komisjoni otsuse tühistamishagi oleks üsna väheviljakas, kuna Estonian Air on pankrotis ja seda ükski võimalik areng enam ei muuda. Samuti oleks meil tagasinõude osas kahetised ja osaliselt vastandlikud huvid. See ei tähenda, et oleme Euroopa Komisjoni otsusega olemuslikult nõus, juba esimesed analüüsid näitavad, et Euroopa äärel asuvatel väiksematel riikidel on lennuühenduste pidamine keerulisem kui Euroopa südames. Kindlasti peame poliitilist debatti, et reeglid seda arvesse võtaks, alustades näiteks võimalusest paindlikumalt majandusele vajalike ühenduste tellimisel," sõnas majandus- ja taristuminister Kristen Michal.

Edasivaidlemise õigus on Estonian Airil, kellel vaidluse edukuse puhul oleks võimalik saavutada majanduslikult parem tulemus väiksematele võlausaldajatele ning vähendada ettevõttelt väljanõutavat raha. Estonian Airi pankrotitoimkonnale edastatakse riigi tellitud õiguslikud analüüsid seisukoha võtmiseks ja seejärel saab Estonian Air, kui asjast puudutatud isik teha otsuse tühistamishagi esitamiseks.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes