19.06.2024 Kolmapäev

Puhkusepilte sotsiaalmeediasse riputama ei peaks

Eesti Korteriühistute Liit soovitab seoses võidupüha ja jaanipäevaga tavalisest pikema nädalavahetusega enne kodust ära minekut seal mitmed asjad üle kontrollida.

Kuigi vahvad puhkusepildid kutsuvad postitama, pälvivad need ka kurjategijate tähelepanu.
Kuigi vahvad puhkusepildid kutsuvad postitama, pälvivad need ka kurjategijate tähelepanu. Foto: pixabay

"Tulemas on jaanipäeva-võidupüha pikk nädalavahetus ja puhkuste aeg, kui paljud pered linnast ära sõidavad. Oluline on aga kodu puhkuseks ette valmistada, et naastes ei ootaks ebameeldiv üllatus," ütles Eesti Korteriühistute Liidu õigusosakonna juhataja Urmas Mardi.

Enne puhkusele sõitu tuleks kontrollida, et uksed ja aknad, sealhulgas rõdu uks oleks korralikult suletud. Lisaks tasub hoolitseda, et elektriseadmed ja kodumasinad oleks välja lülitatud. Mingil juhul ei tohiks jätta lahkudes kodumasinaid tööle ega mobiiltelefoni laadijat vooluvõrku. Üle tuleks vaadata, et kõik kraanid oleks korralikult suletud ega ükski toru ei lekiks. Prügikastid tuleb tühjendada, koristada külmkapp nii, et sinna ei jääks toitu roiskuma. Ülejäägid saab näiteks sügavkülma panna.

Korteriühistute liit soovitab mitte jagada oma puhkust sotsiaalmeedias. Kuigi vahvad puhkusepildid kutsuvad postitama, pälvivad need ka kurjategijate tähelepanu. Turvalised lukud, koduvalvesüsteemid jms aitavad kodu kaitsta. Samuti peaks olema sõlmitud toimiv kodukindlustus, mis kataks võimalikud kahjud.

Jalgratast, lapsekäru, pisiasju vms ei tohiks jätta trepikotta või rõdule, vaid paiguta need turvalisse panipaika. Korteriomanikel tuleb hoolitseda, et korteriühistul oleks nende värskendatud andmed ja toimivad kontaktid, et näiteks avarii korral ühendust võtta. Lisaks tasub otsida usaldusväärne koduhoidja, kes tühjendaks postkasti, aeg-ajalt tõmbaks kardinaid eest, paneks toas mõne tule põlema või liigutaks maja ees parklas seisvat autot. Nii ei jää muljet, et korteriomanikud on pikemaks ajaks lahkunud.

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255