15.06.2020 Esmaspäev

EL aitab turistidel viiruseajastul plaane teha

Alates tänasest, kui Euroopa Liidu liikmesmaad kiirendavad koroonapandeemia tõttu suletud piiride taasavamist, leiab avamistingimuste, nõutavate reeglite ja huviväärsuste kohta infot EL-i ametlikul võrgulehel reopen.europa.eu.

Reisijatel tuleb sisestada sihtkohariik ning võrgulehelt saab infot.
Reisijatel tuleb sisestada sihtkohariik ning võrgulehelt saab infot. Foto: pexels

Reisijatel tuleb sisestada sihtkohariik ning võrgulehelt saab infot selle kohta, millised reeglid seal pärast viirusepiirangute leevendamist kehtivad. mil määral on taastunud ühistransport, millised muuseumid on taas avatud, kas maskikandmine on kohustuslik ning kas riiki sisenemiseks on vajalik arstitõend.

Võrguleht on saadaval 24 keeles, info puudub blokist lahkunud Suurbritannia ja nelja Schengeni ruumi kuuluva liikmesriigi kohta.

Võrgulehe baasil arendatakse välja rakendus ing selle infot uuendatakse pidevalt. 

Enamik EL-i liikmeid taasavas esmaspäeval sisepiirid, kuid vahemaa hoidmise reeglid on riigiti erinevad ning osa riike piirab endiselt saabumisi kõrgema nakatumusega riikidest.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!