18.08.2020 Teisipäev

Aeguvad eriolukorra tõttu pikendatud tervisetõendid ja teooriaeksamid

Eriolukorra tõttu pikendatud ligi 12 000 mootorsõidukijuhi tervisetõendi ja 840 teooriaeksami kehtivus lõpeb täna ja kehtetu tervisetõendita ei tohi sõidukit juhtida.

E-teeninduses tervisetõendi kehtivuse kontrollimiseks tuleb sisse logida.
E-teeninduses tervisetõendi kehtivuse kontrollimiseks tuleb sisse logida. Foto: pexels

Kui tervisetõendi kehtivus lõpeb, siis peatub ka juhtimisõigus ning sõidukit juhtida ei tohi, märkis maanteeamet. Tervisetõendi kehtivuse uuendamiseks tuleb eelnevalt täita enda kohta tervisedeklaratsioon patsiendiportaalis www.digilugu.ee ning seejärel pöörduda tervisekontrolli tegija poole.

E-tervisetõendi väljastamisel jõuab see automaatselt liiklusregistrisse ning uue tervisetõendi esitamiseks ei pea maanteeameti teenindusbürood külastama ja juhtimisõigus ei peatu.

Täna lõpeb 14 576 tervisetõendi kehtivus. Enda tõendi kehtivust saab kontrollida perearstilt või maanteeameti e-teeninduses. E-teeninduses tervisetõendi kehtivuse kontrollimiseks tuleb sisse logida.

 Kui aeguma hakkab teooriaeksami kehtivus, siis tulnuks enne tänast registreerida end sõidueksamile. Kui juhikandidaat ei ole seda teinud, tuleb tal hiljem teha uus teoorieksam. Teooriaeksam kehtib ka siis, kui registreeritud sõidueksam toimub pärast tänast.

Oluline on teada, et kui soovitakse sõidueksami aega muuta peale tänast, siis uuesti sõidueksamile registreerimise hetkel kontrollitakse taustal teooriaeksami kehtivust. Kui teooriaeksamist on sel hetkel möödas rohkem kui 12 kuud, tuleb end uuesti teooriaeksamile registreerida.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes