15.09.2016 Neljapäev

Maanteeameti e-teeninduses saab kontrollida tervisetõendi andmeid

Maanteeamet lisas oma e-teenindusse võimaluse juhtidele näha enda mootorsõidukijuhi tervisetõendi andmeid.

Tervisetõendi infot saab vaadata maanteeameti e-teeninduses Juht-alamlehel menüüpunkti „Minu tervisetõendi andmed“ alt
Tervisetõendi infot saab vaadata maanteeameti e-teeninduses Juht-alamlehel menüüpunkti „Minu tervisetõendi andmed“ alt Foto: rup.ee

Maanteeameti e-teeninduses kuvatakse nüüd liiklusregistrisse kantud ning tervisekontrolli tegija poolt elektrooniliselt edastatud tervisetõendi info, teatas ameti pressiesindaja.

„Varem pidi autojuht paberil tervisetõendi pealt jälgima, millal see aegub, kuid nüüd on seda võimalik mugavalt ja kiirelt kontrollida maanteeameti e-teeninduses,“ teatas maanteeameti eksamiosakonna peaspetsialist Rutt Riiberg pressiteate vahendusel.

„Tervisetõendi kehtivuse jälgimine on oluline, sest selle kehtivustähtaja ületamisel peatub juhtimisõigus ning ilma juhtimisõiguseta ei tohi sõidukit juhtida,“ lisab Riiberg.

Tervisetõendi infot saab vaadata, kui logida sisse maanteeameti e-teenindusse aadressil https://eteenindus.mnt.ee/ ning valida avalehel või Juht-alamlehel menüüpunkt „Minu tervisetõendi andmed“.

Mootorsõidukijuhi terviseseisund peab vastama esitatud nõuetele ja seda näitab tervisekontrolli teostaja väljastatud tervisetõend. Kõikide kategooriate osas on õigus tervisekontrolli teostada perearstil, töötervishoiuarstil ja liiklusmeditsiini komisjonil.

Alates 1. aprillist 2015 väljastavad arstid vaid e-tervisetõendeid. Selle saamiseks tuleb eelnevalt täita enda kohta tervisedeklaratsioon aadressil www.digilugu.ee ning seejärel pöörduda arsti poole. E-tervisetõendi väljastamisel jõuab see automaatselt liiklusregistrisse ning tervisetõendi esitamiseks ei pea maanteeametisse minema.

Enne 1. aprilli 2015 väljastatud paberil tervisetõendi olemasolu korral saab seda esitada klienditeenindajale maanteeameti teenindusbüroos või arsti poolt digiallkirjastatult e-posti teel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes