29.07.2020 Kolmapäev

Pikendatud tähtajaga juhi tervisetõendid ja teooriaeksamid on aegumas

Eriolukorra tõttu pikendatud ligi 12 000 mootorsõidukijuhi tervisetõendi ja 840 teooriaeksami kehtivus lõpeb 18. augustil ja kehtetu tervisetõendita ei tohi sõidukit juhtida.

Kui aeguma hakkab teooriaeksami kehtivus, siis tuleb enne 17. augustit registreerida end sõidueksamile.
Kui aeguma hakkab teooriaeksami kehtivus, siis tuleb enne 17. augustit registreerida end sõidueksamile. Foto: pexels

Kui tervisetõendi kehtivus lõpeb, siis peatub ka juhtumisõigus ning sõidukit juhtida ei tohi, teatas maanteeameti pressiesindaja. Tervisetõendi kehtivuse uuendamiseks tuleb eelnevalt täita enda kohta tervisedeklaratsioon patsiendiportaalis www.digilugu.ee ning seejärel pöörduda tervisekontrolli tegija poole.

E-tervisetõendi väljastamisel jõuab see automaatselt liiklusregistrisse ning uue tervisetõendi esitamiseks ei pea maanteeameti teenindusbürood külastama ja juhtimisõigus ei peatu.

18. augustil lõpeb 14 576 tervisetõendi kehtivus. Enda tõendi kehtivust saab kontrollida perearstilt või maanteeameti e-teeninduses. E-teeninduses tervisetõendi kehtivuse kontrollimiseks tuleb sisse logida. 

Kui aeguma hakkab teooriaeksami kehtivus, siis tuleb enne 17. augustit registreerida end sõidueksamile. Kui juhikandidaat ei ole seda teinud, tuleb tal hiljem teha uus teoorieksam. Teooriaeksam kehtib ka siis, kui registreeritud sõidueksam toimub pärast 18. augustit.

Oluline on teada, et kui soovitakse sõidueksami aega muuta peale 18. augustit, siis uuesti sõidueksamile registreerimise hetkel kontrollitakse taustal teooriaeksami kehtivust. Kui teooriaeksamist on sel hetkel möödas rohkem kui 12 kuud, tuleb end uuesti teooriaeksamile registreerida.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes