22.05.2014 Neljapäev

Tööinspektsioon kontrollib ehitusplatse üle Eesti

Neljapäevase üle-eestilise sihtkontrolliga juhib tööinspektsioon tähelepanu ehitusplatsidel töötajaid ohustavatele probleemidele, taasatud on enamus tööinspektoreid, kes kontrollivad ehitusplatse kõikides maakondades.

Tööinspektsioon kontrollib ehitusplatse üle Eesti
Tööinspektsioon kontrollib ehitusplatse üle Eesti Foto: PM

Tööinspektsiooni töökeskkonna osakonna juhataja Rein Reisbergi sõnul on ehitus rikkumisterohke valdkond. "Näiteks 2013. aastal oli ehitus valdkonnaks, kus avastati enim rikkumisi, kokku 2061. Nendest sagedasemalt esineb nõuetele mittevastavaid tellinguid ja redeleid, ei kasutata isikukaitsevahendeid ja ei ole tagatu ohutu töö kõrgustes," ütles ta inspektsiooni teates.

Reisberg lisas, et lubamatult palju esineb just kõrgustes tehtavate tööde puhul ohutusnõuete rikkumisi. "Alles eelmisel nädalal oli õnnetus, kus töötaja kukkus 12 meetrit ja hukkus." Reisberg lisab, et käesoleval aastal on ehitussektoris juhtunud 99 tööõnnetust, millest kolm on lõppenud surmaga.

Statistikaameti andmetel juhtub Eestis ehitusvaldkonnas viis korda rohkem tööõnnetusi kui neid tegelikult registreeritakse. Eelmisel aastal juhtus kuus surmaga lõppenud tööõnnetust just ehituse valdkonnas.

Neljapäevane ühepäevane ehitusplatside sihtkontroll on viies omataoline. Sihtkontrolli tulemustest annab Tööinspektsioon teada reedel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference