11.02.2016 Neljapäev

PKC Eesti koondab järgmisel aastal 613 töötajat

PKC Eesti sulgeb Keila tehase järgmise aasta märtsis ning koondab 613 töötajat.

Mullu suvel lõpetas tegevuse PKC Haapsalu tehas
Mullu suvel lõpetas tegevuse PKC Haapsalu tehas Foto: PM

"Oleme liikumas oskuspõhiselt tootmiselt teadmisepõhisele majandusele, mis toob kaasa tööjõumahuka tootmise siirdamise Leedus ja Venemaal asuvatesse PKC tehastesse. PKC Eesti mõistab olukorra keerukust töötajate jaoks ja teeb oma inimeste aitamiseks mitmekülgset koostööd nii töötukassa, kohalike omavalitsuste, võimalike tööandjate kui ka kõigi teistega," ütles PKC Eesti juhatuse liige Merle Montgomery pressiteate vahendusel.

Rahvusvahelisel turul tegutsev PKC Eesti peab pikas perspektiivis konkurentsis püsimiseks otsima tootmisvõimalusi riikides, kus on konkurentsivõimelisemad tootmiskulud ja paindlikumad tööjõuturu võimalused. PKC Eesti tellib pärast tootmisüksuste sulgemist juhtmeköidiste valmistamise allhankena teistest PKC grupi tehastest.

Mullu suvel lõpetas PKC Haapsalu tehase tegevuse ning viis osa töötajaid üle Keila tehasesse. PKC kontserni majandusaasta aruandest selgub, et plaanis on Keila tehas samuti sulgeda, kuid mitte enne järgmise aasta esimest kvartalit, kui olemasolevad tarnelepingud saavad täidetud, vahendas BNS.

Keilasse plaanitakse jätta kompetentsikeskused, mis jätkaks PKC Euroopa ja Lõuna-Ameerika regiooni keskuse arendamist. Keskus annaks tööd ligi sajale inimesele, kes tegutsevad inseneeria, tootearenduse, toodete lansseerimise, IT, finantside, personalihalduse, müügi, ostu ja hanke valdkondades.

PKC Grupp tegeleb elektrijaotussüsteemide disaini, tootmise ja integreerimisega, elektroonika ja teiste spetsiaalsete komponentide valmistamisega nii auto- ja veeremitööstustele kui ka teistele valitud tööstusharudele.

Töötukassal on tänavu jaanuari seisuga Harjumaal pakkuda 966 vaba töökohta lihttöölistele, seadme- ja masinaoperaatoritele ja koostajatele ning oskus- ja käsitöölistele.

Tõenäoliselt vastab PKC-st järgmisel kevadel koondatava 613 töötaja profiil, oskus ja kogemus enim just lihttööliste, seadme- ja masinaoperaatoritele ja koostajatele ning oskus- ja käsitööliste töökohtadele, kus neil oleks kõige lihtsam tööle asuda.

Praeguse seisuga otsib neis valdkondades tööd ligi 4000 inimest, mis teeb 4 registreeritud töötut ühe töökoha peale, märkis töötukassa pressiteates.

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255