18.10.2023 Kolmapäev

Palgarahulolematus on endiselt suur

Äsja ilmunud kolmanda kvartali tööturu monitooringust selgub, et võrreldes eelmise kvartaliga pole palgarahulolematus töötajate seas vähenenud ning palgasurve jätkub. 

62 protsenti vastanud ettevõtetest ei kavatse lähikuudel töötasusid tõsta.
62 protsenti vastanud ettevõtetest ei kavatse lähikuudel töötasusid tõsta. Foto: unsplash

Võrreldes eelmise kvartaliga ei ole töötajate palgaootus muutunud nind endiselt ootab 80 protsenti vastanud töötajatest tööandjalt palga tõstmist ning vaid 20 protsenti vastajatest on oma palgaga rahul, märkis tööportaal CV.ee.

Nii nagu ka eelmisel kvartalil, siis ka see kvartal oodatakse enamasti palgatõusu vahemikus 11-20 protsenti. Kuigi palgarahulolematus on töötajate seas suur, siis 62 protsenti vastanud ettevõtetel ei ole plaanis lähikuudel töötasusid tõsta. 

Kuigi palgarahulolematus on töötajate seas silmatorkav, selgub, et 62 protsenti vastanud ettevõtetest ei kavatse lähikuudel töötasusid tõsta. See viitab sellele, et tööturul on tekkinud käärid palga ootuste ja tegelikkuse vahel. Ettevõtted seisavad silmitsi väljakutsega, kuidas hoida oma töötajaid motiveerituna ja rahulolevatena keerulistel aegadel. 

Lisaks jätkuvale palga rahulolematusele selgus uuringus, et tööotsijate sõnul pole tööturul tööpakkumisi piisavalt, nii arvab 62 protsenti. Tööpakkumiste arv on langenud, mis viitab olukorrale, kus tööturul on toimunud kannapööre ning tööotsijaid on tööturul rohkem, kui tööpakkumisi. Antud olukord võimaldab tööandjatel lihtsamalt töötajaid vabadele ametikohtadele värvata.  

„Kuigi käärid on palgaootuse ja reaalsuse vahel üsna suured, siis peaksid töötajad hetkel mõistma, et tööturul on keeruline aeg ning andma tööandjatele aega hetkeolukorraga kohaneda. Olenemata keerulistest aegadest on hetkel väga hea aeg uute töötajate värbamiseks, kuna tööturul on rohkelt motiveeritud ja kvalifitseeritud kandidaate, kes ootavad võimalust end tõestada,“ selgitas CV.ee turundusjuht Karla Oder. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference