07.11.2022 Esmaspäev

Oktoobris teatas koondamistest 17 ettevõtet

Töötukassa kommunikatsiooninõuniku Lauri Kooli sõnul on 1. oktoobrist kuni 7. novembrini esmase koondamisteate esitanud 17 ettevõtet ja võimalikud koondamised puudutab umbkaudu kokku 600 töökoha koondamist.

Suur osa koondatuist on tehnikud ja keskastme juhid.
Suur osa koondatuist on tehnikud ja keskastme juhid. Foto: Töötukassa

Kool kommenteeris BNS-ile, et suurima koondamisega ettevõtted on Repo ja Standard, teised koondamised on olnud aga oluliselt väiksemad. Teiste seas on koondamisteate esitanud veel Sutherland Global Services OÜ, AS VNK, OÜ Lorinda, AS Saajos, Ojala Estonia OÜ, Levercode OÜ, Vesta Terminal Tallinn OÜ, OÜ Liliina, Bauroc AS, Liistuvabrik OÜ, Leones Inc OÜ, Rae Sotsiaalkeskus, OÜ Võidust grupp, Kahu ja Kahu Ehitus OÜ ning OÜ Anna KÜTUS.

"Kui võtta viimased kolm aastat, siis 2020 oli kollektiivseid koondamisi kõige enam – 204 asutust ja 7500 töökohta. Sektoritest oli enam haldus ja abitegevused ning majutus toitlustus. 2021 oli rahulikum aasta, kollektiivsest koondamisest teatas 62 asutust ja see puudutas 1305 inimest. Sektoritest olid kaks esimest töötlev tööstus ja majutus-toitlustus. Sellel aastal on hetkel esitatud 94 teadet ja puudutab see umbes 2700 töötajat. Tänavusest aastast paistab silma just töötlev tööstus – üle 1300 töökohta koondatud. Seega on selgelt näha, et just see sektor on tänavu raskustes," ütles Kool.

Kool selgitas, et kui ettevõte teatab kollektiivsest koondamisest, siis läheb töötukassa töötajatega kohtuma, et jagada infot töötukassa võimalustest, tutvustades tööturu olukorda ja tööpakkumisi. "Nii mõnigi kord saame juba kaasa võtta mõne tööandja, kes otsib just töötajaid, näiteks Standardi töötajate vastu on huvi tundnud Norma ja Kohila vineer," märkis ta ning lisas, et koondamisteate saaja tulek töötukassasse on oluline, kuna nii saab inimene töötukassalt mitmeid teenuseid.

"2020 aastal tuli arvele umbes 21 300 inimest, kes olid viimasest töökohast koondatud – enim teenindus ja müügitöölt, 2021. aastal oli number veidi alla 10 000 enim teenindus ja müük, tehnikud, spetsialistid," ütles Kool ning lisas, et tänavu on koondatuna arvele tulnud 8100 inimest, kellest enamik tehnikud ja keskastme spetsialistid.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!