13.12.2019 Reede

Kas pärast töösuhte lõppu tohib töötaja e-posti säilitada ja kasutada?

Lugeja küsib: üks mu töötajatest lahkub meie juurest, kuid tema postkastis on palju kasulikku infot, mida oleks tema kolleegidel hea kasutada. Kas ma võin töötaja postkasti pärast tema lahkumist üle võtta ja avalikuks teha? 
Kas pärast töösuhte lõppu tohib töötaja e-posti säilitada ja kasutada?
Kas pärast töösuhte lõppu tohib töötaja e-posti säilitada ja kasutada? Foto: pixabay

Peale töösuhte lõppemist ei ole tööandjal oma endise töötaja nimelise e-posti aadressi kirjadega tutvumiseks ühtegi põhjendust, mida toetab õigusakt. Seega, tuleb muude kokkulepete puudumisel nimeline e-posti aadress koheselt peale lepingu lõppemist sulgeda ja kustutada.

Kui tööandja on kehtestanud töösuhte ajal e-posti kasutamise põhjendatud reeglid, saab ta reeglites tagada endale õiguse säilitada endise töötaja e-posti kirju mõistliku aja jooksul. Endise töötaja e- kirjad võib paigutada näiteks arvutikettale, kustutades seejärel serverist e-posti aadressi koos selle sisuga. Kui aga peaks olema põhjendatult vaja säilitada mingiks ajaks töötaja e- post, võib serveris töötaja nimelise e-posti asendada muu kombinatsiooniga, mille alusel ei saa inimest enam tuvastada, nt ’[email protected]õte.ee’.

Iga töötaja saab ka ise oma privaatsust endise tööandja juures kaitsta, kui järgib lihtsat nõuannet: töösuhte ajal on mõistlik isiklikud e-kirjad koguda eraldi kausta, mida on lihtne töölt lahkudes kustutada. Kui seda aga tehtud ei ole, tuleks e-postkast enne töölt lahkumist üle vaadata ja isiklikud kirjad kustutada.

Kokkuvõttes on kõige otstarbekam on töötaja e-posti säilitamine ja kasutamine panna paika töökorraldusreeglites.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes