05.08.2019 Esmaspäev

Iga viies töötaja plaanib kuue kuu jooksul töökohavahetust

75 protsenti töötajatest on avatud uutele tööpakkumistele ning iga viies töötaja plaanib töökohavahetust järgmise kuue kuu jooksul, selgub CVKeskuse ja Palgainfo Agentuuri tööturu-uuringust.
Iga viies töötaja plaanib kuue kuu jooksul töökohavahetust
Iga viies töötaja plaanib kuue kuu jooksul töökohavahetust Foto: pixabay

2018. aastaga võrreldes on valmisolek tööd vahetada kasvanud ja olemasolevale tööandjale täielikult lojaalsena olevate töötajate arv vähenenud. Kui möödunud aastal ei olnud töökoha vahetamisest üldse huvitatud ligikaudu kolmandik ehk 30 protsenti vastanutest, siis tänavu ei mõelnud praeguse tööandja juurest lahkumise peale 25 protsenti töötajatest.

Lisaks selgus uuringust, et tööpakkumistel hoiab silma peal enam kui iga kolmas ehk 35 protsenti töötajatest ja iga viies töötaja ehk 21 protsenti plaanib tööd vahetada juba järgmise kuue kuu jooksul.

Töötajate valmisolekut liikuda uuele töökohale mõjutab suuresti tööandjate agar värbamistegevus – tööturul liigub suurem arv avalikke konkursse ja saadetakse palju kandideerimiskutseid. Uuringust selguski, et lähiajal on iga teine töötaja ehk 48 protsenti saanud tööandjatelt kutseid tööle kandideerimiseks.

Kõige rohkem ehk 66 protsendile saatsid tööandjad kandideerimiskutseid valdkonna- ja projektijuhtidele. Erialade lõikes püüti anda tõuge kandideerimiseks enim info- ja telekommunikatsiooni valdkonna töötajatele.

Vähem aga saavad üleskutseid madalama palgaga lihtsamate tööde tegijaid, kelle seas liiguvad tööpakkumised sagedamini ka tuttavate kaudu. Piirkondade alusel olid Harjumaa ja Tallinna elanikud saanud teistest sagedamini kutseid tööle kandideerimiseks.

"Huvi tööpakkumiste vastu on aastaga selgelt kasvanud ­ja esimesel poolaastal külastati Eesti tööportaale kokku umbes 12 miljonit korda," kommenteerib tööturu trende Eesti suurima tööportaali CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt.

"Suurim huvi oli endiselt lihtsamate kontoritööde vastu. Näiteks assisteerimisvaldkonna tööpakkumistel oli esimesel poolaastal keskmiselt 35 kandideerijat. Väga suur osa kandideerimistest tehti ka klienditeeninduses, müügi-, transpordi- ning tööstus- ja tootmissektorites, kuna nendes valdkondades liigub suurem osa vabadest töökohtadest Eestis."

Ta lisas, et kvartalis võetakse Eestis tööle keskmiselt 50 000 töötajat. "Seega vahetab 2019. aasta jooksul tööd pea iga neljas Eesti töötaja."

Palgainfo Agentuuri juht ja analüütik Kadri Seeder lisas, et aastaga on kerkinud ka töötajate lojaalsuse hind. "Kui aasta tagasi teenisid aktiivselt tööd otsivad töötajad keskmiselt 1118 eurot brutotöötasuna, siis sel kevadel 1275 ehk 14 protsenti rohkem.

Tööd üldse mitte otsivate ehk täielikult lojaalsete töötajate keskmine brutotöötasu kerkis aastaga aga tervelt 17 protsenti ja oli sel kevadel 1690 eurot, aasta varem 1444 eurot.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255