01.06.2022 Kolmapäev

Sõjapõgenikke tööle võtnud tööandjad saavad taotleda töötukassast toetust

Tööandjad, kes on tööle võtnud rahvusvahelise kaitse saanud inimesi, saavad taotleda Eesti Töötukassast toetust.

Tööandjal on võimalik taotleda ühekordset mentortasu, mille suurus on 75% alampalgast ehk sellel aastal 490 eurot.
Tööandjal on võimalik taotleda ühekordset mentortasu, mille suurus on 75% alampalgast ehk sellel aastal 490 eurot. Foto: pixabay

Uus toetus on välja töötatud pidades silmas eelkõige Ukraina sõjapõgenike tööle saamist, kuid kehtib kõigi rahvusvahelise kaitse saajate tööle võtmisel.

Toetust saab taotleda nende töötajate eest, kes on võetud tööle vähemalt neljaks kuuks või tähtajatult. Eesti Töötukassa hakkas tööandjate taotlusi vastu võtma tänasest.

Tööandjal on võimalik taotleda ühekordset mentortasu, mille suurus on 75% alampalgast ehk sellel aastal 490 eurot. Mentortasu saab taotleda nelja kuu jooksul töötaja tööle võtmisest.

Lisaks on aasta jooksul töötaja tööle võtmist võimalik taotleda tööalase koolituse kulude hüvitamist kuni 2500 euro eest töötaja kohta. Samuti saab taotleda tõlketeenuse ja kvalifikatsiooni saamisega seotud kulude hüvitamist 500 euro eest töötaja kohta.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!