01.11.2023 Kolmapäev

Kagu-Eesti ettevõtluse arengutoetust saab kasutada ka välisturu müügi- ja turundustegevuse jaoks

7. oktoobril 2023 jõustus Kagu-Eesti ettevõtluse arengutoetuse meede, milles sisaldus muu hulgas Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ettepanek muuta toetatavate tegevuste sõnastust selliselt, et neid on võimalik rakendada ka välisturu jaoks. 

Toetuse minimaalne suurus projekti kohta 20 000 eurot ning maksimaalne suurus 60 000 eurot.
Toetuse minimaalne suurus projekti kohta 20 000 eurot ning maksimaalne suurus 60 000 eurot. Foto: pixabay

Toetatavate tegevuste ulatuse laiendamine 

Regionaal- ja põllumajandusministeerium koostas suve lõpus Kagu-Eesti ettevõtluse arengutoetuse meetme eelnõu, mille alusel antakse toetusi Kagu-Eesti mikro- ja väikeettevõtjatele tootlike investeeringute ja uuenduslikkuse toetamiseks. 

Eelnõu kohaselt oleks toetusmeetme abil toetatud ettevõtete tegevusi nagu uue või oluliselt edasi arendatud toote või teenusega seotud arendustegevused ja investeeringud, tootmis- või teenusemahu tõstmisega seotud tegevused ja investeeringud, tootmise või teenusepakkumise automatiseerimise või digiteerimisega seotud investeeringud ja personali koolitus ning siseturule suunatud müügi- ja turundustegevused eelnimetaud tegevuste tugitegevustena. 

Kaubanduskoda andis oma arvamuses teada, et toetatava tegevusena kirjeldatud viimases punktis, siseturule suunatud müügi- ja turundustegevused eelnimetaud tegevuste tugitegevustena, tuleks välja jätta „siseturule suunatud“. Selle tulemusel saavad ettevõtted vajaduse korral kasutada toetust ka välisturu jaoks. Koda oli seisukohal, et eelnõu ei vaja, et  toetatavate tegevuste loetelus oleksid tingimused nii kitsendavalt kirjeldatud. 

Regionaal- ja põllumajandusministeerium arvestas kaubanduskoja esitatud arvamust ning 7. oktoobril 2023 jõustus Kagu-Eesti ettevõtluse arengutoetuse andmise tingimused ning kord

Toetuse taotleja võib olla mikro- või väikeettevõtjast äriühing, kelle püsiv tegevuskoht, mis on seotud toetatava projektiga, asub Põlva, Valga või Võru maakonnas ning kes on Eesti äriregistri andmetel tegutsenud vähemalt 36 kuud. Lisaks peab ettevõtte taotlemisele eelnenud aasta müügitulu olema vähemalt 40 000 eurot. Toetuse minimaalne suurus projekti kohta 20 000 eurot ning maksimaalne suurus 60 000 eurot. Projekti maksimaalne kogumaksumus on 200 000 eurot ning toetuse maksimaalne määr abikõlblikest kuludest on 60% projekti abikõlblikest kuludest.  

Määruse kohaselt toimub toetuse taotlemine jooksvalt ning toetuse taotluse saab esitada taotleja esindusõiguslik isik e-toetuse keskkonna kaudu digitaalselt allkirjastatuna. Hetkel ei ole toetusmeetme taotlusvoor avatud. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference