TRK 1140x140 ee gif
Maksud ja raamatupidamine

Rahandusministeerium avaldas korduma kippuvad küsimused e-arvete kohta.
Valitsus kiitis neljapäevasel istungil rahandusminister Martin Helme ettepanekul heaks direktiivi ülevõtmise, mis käsitleb selliste skeemide alast teabevahetust, mis mõjutavad maksustamist, finantskontode alast teabevahetust või tegeliku kasusaaja tuvastamist.
Rahandusminister Martin Helme soovib, et maksu- ja tolliamet (MTA) hakkaks süsteemselt kontrollima kõiki Eestis tegutsevaid Ukraina päritolu renditöötajaid, nende tööandjaid ja kasutajaettevõtjaid. 
Eestimaistele toidukaupadele tuleks kehtestada madalam käibemaks ning ka toiduainete hindu mõjutavad aktsiisid võiksid olla madalamad, leiavad Eesti suurimate jaekaubandusettevõtete juhid.
Rahandusministeerium saatis juuli lõpus asjast huvitatud organisatsioonidele arvamuse avaldamiseks ja teistele ministeeriumidele kooskõlastamiseks pika nimega tulu­ maksuseaduse muutmise eelnõu.
Küsimused ja vastused maksuandmete tõendi koostamise kohta.
Mitte ainult korporatsioonide finantsjuhid, vaid ka väikeettevõtjad ja tarbijad tahaksid teada asjade turuväärtust, olgu nendeks korterid, jalgrattad või autod. Tänapäeva maailmas müüakse asju ja müügihinna saab teada internetist, kuid täpselt…
E-residentide ettevõtted tasusid 1. juunist 31. augustini Eestis makse rekordilise 3,53 miljoni euro ulatuses.
Teisipäeval, 1. oktoobril on maamaksu teise osa tähtaeg ning samuti tulu- ja sotsiaalmaksu tasumise tähtaeg neil inimestel, kes 2018. aastal olid registreeritud füüsilisest isikust ettevõtjana, said kasu vara võõrandamisest või…
Eesti ja Hongkong sõlmisid tulumaksuga topeltmaksustamise vältimise ning maksudest hoidumise ja maksupettuste tõkestamise lepingu. 
Riigikogu võttis teisipäeval menetlusse käibemaksudirektiivi muudatused, millega ühtlustatakse Euroopa Liidu tasandil nõudmiseni varu ja aheltehingute maksukäsitlus.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes