Maksud ja raamatupidamine

Eesti finantsaruandluse standardi järgi peavad ettevõtted klassifitseerima rendilepinguid kasutus- ja kapitalirentideks.
Dividendi maksmise õiguslik käsitlus on toodud äriseadustikus (edaspidi – ÄS) ning näiteks ÄS-i paragrahvi 157 lg 1 sätestab, et osanikele võib teha väljamakseid puhaskasumist või eelmiste majandusaastate jaotamata kasumist, millest…
Makshaldur võib peale maksukohustuslase kirjaliku taotluse alusel maksuvõla kustutamise teha seda ka oma initsiatiivil.
Reede hommikuks ehk kõigest esimese ööga oli tuludeklaratsiooni esitanud 134 500 inimest.
Möödunud aastal tasuti keskvalitsuse makse 0,4 protsenti rohkem, kui riigieelarvega aastaks kavandati. Maksutulu kasvas 8,7 protsenti võrreldes 2017. aastaga. Rait Kiveste, rahandusministeeriumi fiskaalpoliitika osakonna analüütik selgitab möödunud aasta maksutuluga seonduvat.
Maksu- ja tolliamet alustas sel nädalal maamaksuteadete väljastamist. Kokku saadab amet e-kirja, telefoni lühisõnumi või postiga üle 381 000 teate rohkem kui 318 000 inimesele summas 59 miljonit eurot.
Tuludeklaratsiooni saab esitada Maksu- ja Tolliametile alates 15. veebruarist kuni 1. aprillini 2019.
Lisaks uuenenud maksusüsteemile toob see aasta ka muutusi deklaratsiooni esitamise keskkonnas.
Maksuhaldur on muutnud oma varasemat seisukohta sõidukulude maksuvabal hüvitamisel lähetuse ühendamisel puhkusega.
Kinnisvaraga seotud tehingute maksustamise reeglid on väga nüansirohked. Seetõttu tekib eluruume ettevõtluses kasutavatel äriühingutel sageli küsimusi, millisel viisil tuleks maksustada ühte või teist tehingut. Eesmärgiga aidata Teil sellel nüansirohkel maksumaastikul…
Detsembris külastasid maksu- ja tolliameti (MTA) töötajad viit Ida-Virumaa ehitusobjekti, millest kolm olid riigihangete objektid. Ümbrikupalga kahtlusega oli neli ettevõtet, neist kaks töötasid riigihangete objektidel.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes