30.01.2019 Kolmapäev

MTA andmetel kuulub tagastamisele 141 miljonit enammakstud tulumaksu

Maksu- ja tolliameti (MTA) esialgsetel andmetel saavad eelmisel aastal ettenähtust vähem maksuvaba tulu kasutanud inimesed küsida tagasi kokku 141 miljonit eurot enammakstud tulumaksu.

Maksu- ja tolliamet peab tänavu tagasi maksma 141 miljonit eurot enammakstud tulumaksu.
Maksu- ja tolliamet peab tänavu tagasi maksma 141 miljonit eurot enammakstud tulumaksu. Foto: Pixabay

MTA maksude osakonna juhataja Evelyn Liivamägi sõnul on tegemist eeldatava summaga, mis täpsustub pärast tuludeklaratsiooni esitamist, kui amet on arvesse võtnud ka mahaarvamised ja inimese enda poolt deklareeritavad tulud, nt üüritulu, kinnisvara müügi või ettevõtlustulu.

Kokku tagastab MTA tänavu inimestele eeldatavalt ligi 200 miljonit eurot, mis sisaldab nii aasta jooksul vähem kasutatud maksuvaba tulu kui ka üldisi maksusoodustusi, mida saab tuludest maha arvata, teatas amet.

Eelmisel aastal tulu saanud inimestest kasutas maksuvaba tulu ettenähtud mahus 42 protsenti ehk 415 000 inimest, 52 protsnetitulusaajatest ehk 519 000 inimest kasutasid maksuvaba tulu lubatust vähem ning 6 protsenti ehk 62 000 inimest lubatust rohkem.

"Kokku peavad lubatust rohkem maksuvaba tulu kasutajad maksma juurde 12 miljonit eurot. Ligi 70 protsenti ehk 43 000 inimese jaoks tähendab see kuni 200 eurost juurdemakset. Kui on võimalus kasutada aga mahaarvamisi, siis väheneb selle võrra reaalselt makstav summa veelgi," rääkis Liivamägi pressiteate vahendusel.

Tuludeklareerimine algab 15. veebruaril, esimeste tagasimaksete tegemist alustatakse 26. veebruaril.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference