16.07.2019 Teisipäev

Mis muutub riigieelarvest hüvitatava puhkusetasu ja keskmise töötasu maksmise korras?

Sotsiaalministeerium plaanib riigieelarvest hüvitatava puhkusetasu ja keskmise töötasu maksmise korrast jätta välja isapuhkuse hüvitamisega seotud reeglid. Muudatus on tingitud sellest, et alates 1. juulist 2020 ei käi isapuhkuse tasu hüvitamine enam tööandja kaudu, vaid sotsiaalkindlustusamet maksab otse isale.
Mis muutub riigieelarvest hüvitatava puhkusetasu ja keskmise töötasu maksmise korras?
Mis muutub riigieelarvest hüvitatava puhkusetasu ja keskmise töötasu maksmise korras? Foto: pixabay

Keda mõjutab?

kõiki tööandjaid, kelle töötajad kasutavad isapuhkust

Kuidas toimub täna isapuhkuse tasu maksmine?

Täna maksab isale isapuhkuse tasu tööandja. Tööandjal on õigus nõuda sotsiaalkindlustusametilt väljamakstud isapuhkuse tasu hüvitamist.  

Mis muutub?

1. juulil 2020 jõustuvad perehüvitiste seaduse ja töölepingu seaduse muudatused,  mille kohaselt hüvitatakse isapuhkuse kasutajale isapuhkus täiendava vanemahüvitisega ning seda maksab sotsiaalkindlustusamet otse hüvitise saajale. See tähendab, et tööandja ei pea edaspidi enam sotsiaalkindlustusametilt isapuhkuse tasu kompenseerimist taotlema. Sellest tulenevalt jäetakse kamäärusest „Riigieelarvest hüvitatava puhkusetasu ja keskmise töötasu maksmise kord ja hüvitamise taotluse andmete loetelu“välja isapuhkuse hüvitamisega seonduvad reeglid.

Millal plaanitakse muudatused jõustada?

  • Muudatused jõustuvad 1. juulil 2020. aastal. Kui laps sünnib pärast 2020. aasta 30. juunit, on isal õigus saada isapuhkuse eest hüvitist uue korra kohaselt.
  • Kui laps sünnib enne 2020. aasta 30. juunit, on isal õigus võtta isapuhkust kuni 2020. aasta 30. juunini kehtinud isapuhkuse reeglite kohaselt. Sellisel juhul on isal õigus ka puhkusetasule kuni2020. aasta 30. juunini kehtinud regulatsiooni kohaselt.

Allikas: Eesti Kaubandus-Tööstuskoda

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference