07.05.2020 Neljapäev

Maksuvõla info plaanitakse avaldada 25. mail

Kaubandus-tööstuskoda pöördus aprilli lõpus oma liikmete palvel maksu- ja tolliameti poole ettepanekuga avaldada maksu- ja tolliameti veebilehel ka eriolukorra ajal juriidilisest isikust maksuvõlglaste nimekiri koos maksuvõla suurusega.

Praegu saab maksu- ja tolliameti veebilehelt vaadata maksuvõlgasid, mis on tekkinud enne 1. märtsi.
Praegu saab maksu- ja tolliameti veebilehelt vaadata maksuvõlgasid, mis on tekkinud enne 1. märtsi. Foto: Pixabay

Maksuvõla päringu uuesti avamine võimaldab ettevõtetel kontrollida tehingupartneri, sh uute klientide tausta ja hinnata nende krediidiriski. Hetkel on seda väga keeruline teha.

Maksu- ja tolliamet andis kojale teada, et võlapäring plaanitakse avada 25. mail. Järgnevate nädalate jooksul plaanib maksu- ja tolliamet üle vaadata maksuvõla ajatamise taotlused ning seejärel on võimalik avalikkusele näidata adekvaatset pilti maksuvõlglastest.

Praegu saab maksu- ja tolliameti veebilehelt vaadata maksuvõlgasid, mis on tekkinud enne 1. märtsi.

Lisaks on ettevõttel täna võimalik moodustada e-maksuametis digitempliga tõend võlgade puudumise kohta või võlatõend ning esitada see vajadusel tehingupartnerile.

TRK 2021 300x255 ee new2

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes