Korteriuhistu 930x140 ee gif

 

04.08.2016 Neljapäev

Majandusaasta aruannete uus liigitus peaks valmima aasta lõpuks

Uusi nõudeid kohaldatakse aruannetele, mis tehakse 2016. aasta 1. jaanuaril või hiljem alanud aruandeperioodide kohta
Uusi nõudeid kohaldatakse aruannetele, mis tehakse 2016. aasta 1. jaanuaril või hiljem alanud aruandeperioodide kohta PM

Mikro- ja väikeettevõtjatele tulevast aastast rakenduv majandusaasta aruannete lihtsustamisega seonduv liigitus ehk taksonoomia peaks valmima aasta lõpuks.

Euroopa direktiivi ülevõtmise analüüsi tulemusel selgus, et lisaks taksonoomia täiendamisele on tarvis muudatusi teha ka majandusaasta aruannete esitamise portaalis, öeldi justiitsministeeriumist BNS-ile.

Majandusaasta aruande taksonoomiat ei kasuta ainult registrite ja infosüsteemide keskus. Seda kasutatakse aga mitmes raamatupidamise tarkvaras ning seetõttu avaldatakse taksonoomia kasutajatele juba varem – tööversioon soovijatele novembris ja lõplik versioon detsembri alguses, pärast seda, kui on kinnitatud taksonoomia määrus, lisas justiitsministeerium.

Hanke tulemusel lähevad arendustööd ministeeriumi hinnangul maksma ligikaudu 120 000 eurot. Taksonoomiatööde aluseks on taksonoomia töörühma väiksemas koosseisus väljatöötatud muudatused.

Rahandusministeeriumist öeldi BNS-ile, et majandusaasta aruande koostamise ja esitamise elektroonilise keskkonna uuendamisega seotud tööd peavad olema teenusena kasutuses hiljemalt 2017. aasta 1. jaanuariks.

Aasta alguses jõustus uuendatud raamatupidamise seadus, millega lihtsustati mikro- ja väikeettevõtete majandusaasta aruande koostamise nõudeid. Mikro- ja väikeettevõtjad võivad edaspidi koostada lühendatud raamatupidamise aastaaruande.

Edaspidi ei nõuta mikro- ja väikeettevõtjatelt rahavoogude aruande ning omakapitali muutuste aruande koostamist. Väikeettevõtjad on jätkuvalt kohustatud koostama tegevusaruande.

Uusi nõudeid kohaldatakse aruannetele, mis tehakse 2016. aasta 1. jaanuaril või hiljem alanud aruandeperioodide kohta.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

gif Company 930x140 ee

 

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes