07.11.2018 Kolmapäev

EL-i ministrid toetavad digiteenuste maksustamises kokkuleppimist

Euroopa Liidu majandus- ja rahandusküsimuste nõukogu toetas 6. novembri arutelul digitaalsete teenuste maksustamise ülemaailmses lahenduses kokkuleppimist, rahandusminister Toomas Tõniste sõnul ollakse ühel nõul rahvusvaheliste maksureeglite ajakohastamise vajaduses.

"Praegu liigutakse selles suunas, et kehtima hakkaks üks ülemaailmne lahendus, mis kehtestatakse läbi OECD. Sellele omakorda eelneks vahepealse etapina digiteenuste ajutine maks EL-is," ütles Tõniste pressiteate vahendusel.

Tõniste sõnul on Eesti jaoks oluline, et kui Eesti inimeste andmete kogumisest ja kasutamisest teenitakse tulu, siis jääksid maksud selle tulu pealt ka Eestisse. "Digiteenuste ajutine maks oleks esimene samm, mis meid globaalsele kokkuleppele lähemale viiks," lisas rahandusminister.

Tõniste lisas, et maksustamine on alati tundlik teema, kus riikide erinevate huvide vahel tasakaalu leidmine nõuab tööd. "Samas vajab digitaalsete teenuste maksustamine lahendamist, et tegeliku eluga sammu pidada, ning eri maksud eri riikides ei ole kindlasti hea lahendus."

5. novembril toimunud laiendatud eurorühmas arutati Euroopa stabiilsusmehhanismi (ESM) tõhustamist ja ühtse hoiusekindlustuse läbirääkimiste alustamist. Kui pangandusliidu kriisilahendusfondi ühtse kaitsemeetme suhtes valitses euroala ministrite seas üsna suur üksmeel, siis Euroopa ühtse hoiusekindlustusskeemi loomise kohta oli eriarvamusi rohkem.

Ühtse pangandusjärelevalve ja ühtse kriisilahendusasutuse juhid andsid euroala rahandusministritele ülevaate panganduse arengutest. Ministrid arutasid veel finantsstabiilsuse olukorda majandus- ja rahaliidus ning Euroopa Komisjon tegi ülevaate riikide eelarvekavadest.

Ministrid kiitsid heaks nõukogu järeldused kliimamuutuste rahvusvaheliste finantsküsimuste ning Euroopa statistikasüsteemi toimimise ja arendamise kohta.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference