18.06.2015 Neljapäev

Eesti toetab Komisjoni maksualast tegevuskava paralleelsüsteemina

Eesti toetab Euroopa Komisjoni ettevõtete maksustamise tegevuskava, millega võetakse kasutusele ühtne konsolideeritud maksubaas, juhul kui sellega liitumine on vabatahtlik ja riigil on võimalus maksusüsteem säilitada.
Eesti toetab Komisjoni maksualast tegevuskava paralleelsüsteemina
Eesti toetab Komisjoni maksualast tegevuskava paralleelsüsteemina Foto: Reuters

"Eesti valitsus kinnitas oma seisukohad varasema ühtset konsolideeritud maksubaasi puudutava Komisjoni ettepaneku kohta aastal 2011, kus toetati ettevõtmist tingimusega, et sellega liitumine on vabatahtlik ja meil on võimalus oma maksusüsteem säilitada ehk seda toetati vabatahtliku paralleelsüsteemina, mis võimaldab säilitada olemasoleva ettevõtte tulumaksu süsteemi," ütles rahandusministeeriumi avalike suhete osakonna peaspetsialist Liis Poll BNS-ile.

"Rahandusministeerium analüüsib Euroopa komisjoni kogu tegevuskava põhjalikult ning seejärel saame pikemalt kommenteerida," lisas ta.

Euroopa Komisjon tutvustas neljapäeval tegevuskava, millega soovib reformida ettevõtete maksustamist Euroopa Liidus; peamised meetmed on ühtse konsolideeritud maksubaasi kasutusele võtmine ja kasumi maksustamine selle teenimiskohas.

Peamised meetmed hõlmavad strateegiat, mille põhjal alustatakse uuesti tööd äriühingu tulumaksu ühtse konsolideeritud maksubaasi kasutusele võtmiseks, ja raamistikku, millega tagada tõhus maksustamine kohas, kus kasumit saadakse. Komisjon avaldab ka koostööd mittetegevate kolmandate riikide maksujurisdiktsioonide nimekirja ning käivitab avaliku konsultatsiooni, et hinnata, millist maksualast teavet peaksid äriühingud avalikustama.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!