06.12.2022 Teisipäev

E-kaubanduse liit: Aasia kauplejate käibemaksust jääb Eesti ikka ilma

Eesti E-kaubanduse Liit tunnustab valitsust, kes soovib uue eelnõuga e-kaubanduse käibemaksuauku vähendada, samas usub liit, et Aasia kaupmehed jätavad käibemaksu-miljonid Eestile endiselt maksmata.

Eelmisel aastal oli e-kaubanduse käive Eestis Eesti Panga andmetel 2,5 miljardit eurot, millest 1,1 miljardit eurot viidi välismaale ja sellest hinnanguliselt omakorda pool Aasia veebipoodidesse.
Eelmisel aastal oli e-kaubanduse käive Eestis Eesti Panga andmetel 2,5 miljardit eurot, millest 1,1 miljardit eurot viidi välismaale ja sellest hinnanguliselt omakorda pool Aasia veebipoodidesse. Foto: pixabay

Rahandusminister Annely Akkermann saatis eelmisel nädalal kooskõlastusringile käibemaksuseaduse muudatused, mille tulemusel hakkab maksuhaldur kvartaalselt saama andmeid piiriüleste maksete kohta, mis võimaldab käibemaksulaekumist parandada. See puudutab aga e-kaubanduse liidu teatel ainult Euroopa Liidu liikmesriike ja jätab radarilt välja Aasia kaupmehed, kes müüvad Eestisse kaupu väga ulatuslikus mahus.

"Tahaks rahandusministeeriumi kiita, et lõpuks ometi on astutud esimene konkreetsem samm maksuaugu...


Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!