Küsimused-vastused: Maksud
Kolmapäev, 03 Juuni 2020 12:41

Kauba maksustamise erikord

Autoremonditeenust pakkuv ettevõte sai auto lammutamise eest ostuarve, milles on märgitud kasutatud auto jupp ning transporditeenus. Nimelt on arvel kajastatav käibemaks 0 ning viide käbemaksuseaduse paragrahvi 41 lõikele 2. Seega on nii auto jupp kui ka transporditeenus maksustatud 0% määraga. Kui ettevõte nüüd ostab selle jupi, kas selle edasimüümisel rakendub ka sellele jupile sama seaduse paragrahv ning saame selle edasi müüa, maksustades ostu- ja müügihinna vahe?

Neljapäev, 21 Mai 2020 11:08

Võlaõiguslik leping ja käibemaks

Firmal A pole töötajatele võimalust kolm kuud tööd pakkuda ja töötasu maksta, samas firma B on nõus töötajatele kolm kuud tööd andma ja ka töötasu/maksud maksma. Firma töötajad on sellise ajutise muudatusega nõus.
Ettevõte A ja B sõlmivad omavahel võlaõigusliku lepingu, kuhu märgivad konkreetselt töömahu, aja ja tasu. Leping sisaldab vaid töötajatele edasimakstavat tasu ja tööjõumakse. Töötasu maksjaks jääb endiselt ettevõte A, kellele ettevõte B maksab võlaõigusliku lepingu alusel kinni töötajate töötasu ja töötasumaksud.
Kas võlaõigusliku lepingu alusel peab firma A esitama arve firmale B ja lisama sinna ka käibemaksu? Või on selline tehing käibemaksuvaba ega ole käive? Sisuliselt ju käivet ei teki ja firma A kasu ei saa.

Esmaspäev, 11 Mai 2020 08:08

Eriolukorras ellu kutsutud maksumuudatused

Seoses COVID-19 viirusest tuleneva pretsedenditu olukorraga on Eestis erakorraliselt muudetud seaduseid ja rakendatud jätkusuutliku toimetuleku eesmärgil mitmeid erimeetmeid. Muu hulgas on muudetud maksuseadusi.

Käibemaksuseaduse (KMS) § 16 lg 1 p 2 kohaselt on käibemaksuvaba teenus tervishoiuteenus tervishoiuteenuste korraldamise seaduse tähenduses ning valdkonna eest vastutava ministri määrusega kinnitatud nimekirjas nimetatud inimpäritolu elund või kude, inimveri või inimverest valmistatud verepreparaat ja rinnapiim.

Esmaspäev, 06 Aprill 2020 09:54

Käibe tekkimise aeg ja arve

Maksuhaldur ei saa aktsepteerida olukorda, kus tellija arvab sisendkäibemaksu maha varem, kui teenuse osutaja deklareerib oma käibe.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes