18.01.2018 Neljapäev

Ukraina lisas Eesti maksuparadiiside nimekirja

Ukraina lisas uuest aastast Eesti maksuparadiiside nimekirja, kirjutab Eesti Päevaleht.

Mullu 27. detsembril allkirjastas Ukraina valitsus otsuse, millega lisas Ukraina maksuparadiiside nimekirja 22 uut riiki, muu hulgas ka Eesti ja Läti, kirjutab leht.

Nimekirja sattumise peamine miinus on see, et sisseostetud kaubalt, teenustelt ja töödelt maksustatakse 30 protsenti kohe tulu- ja käibemaksuga. Karmistub ettevõtete jälgimine ja pankade kontroll.

Eesti Ukraina suursaadiku Gert Antsu sõnul on ametlik nimekirja sattumise põhjus see, et  Ukraina  käsitleb meie reinvesteeritud kasumi maksuvabastuse tõttu meie ettevõtte tulumaksumäära 0-protsendilisena. Meil aga maksustatakse kasumit teatavasti dividendi väljavõtmisel ja süsteem ei võimalda makse vältida. "Seetõttu leiame, et oleme nimekirja sattunud ekslikult," sõnas ta.

Antsu sõnul puudutab otsus kõiki ettevõtjaid, kes Ukrainasse ekspordivad. Tunamullu oli selliseid firmasid 402.

Eesti ettevõtjad Andres Lumi ja Toomas Hirve ütlesid lehele, et tõenäoliselt on päris põhjuseks Eesti e-residentsuse programm. Viimastel andmetel on  Ukraina  e-residente Eestis registreeritud 1642 ehk 5,83 protsenti kõikidest e-residentidest.

Nii saavad sealsed ettevõtjad end liita Euroopa Liidu majandusruumiga, aga tuua siia ka raha, sest Ukrainas kehtib ettevõtetele ettevõtluse tulumaks. "See võib olla sellega seotud. Ukraina  riigi jaoks paistab, et ukrainlased hoiavad oma raha üha enam Eestis ja selle tulemusel jäävad neil maksud saamata," lisas Lumi.

Eesti ettevõtjad kohtusid teisipäeval suursaadikuga ja nende teada tegutseb nüüd Eestiski mitu instantsi intensiivselt olukorra lahendamise nimel. Kuna nimekirja sattus ka Läti, tehakse omavahel koostööd. "Eesti on ses mõttes hea riik, et sellistes olukordades hakatakse kiiresti tegutsema," märkis Lumi.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference