09.02.2016 Teisipäev

Swedbank maksab endisele tegevjuhile hüvitist 19,5 miljonit krooni

Swedbanki nõukogu tagandas seitse aastat panga tegevjuhina töötanud Michael Wolfi päevapealt ning maksab talle lahkumishüvitiseks 19,5 miljonit krooni, kirjutas Rootsi ärileht Dagens Industri.

Swedbanki endise tegevjuhi Michael Wolfi aastapalk oli 13 miljonit krooni
Swedbanki endise tegevjuhi Michael Wolfi aastapalk oli 13 miljonit krooni Foto: Reuters

"Nõukogu on seisukohal, et aeg on küps uueks juhtimiseks ja uuele tegevjuhile, kes tõstaks Swedbanki uuele tasandile," ütles Swedbanki nõukogu esimees Anders Sundström.

Wolfile antakse 12 kuu vältel 75% palgast koondamistasu ja veel 12 kuud 75% põhipalgast lahkumistasu. Juhul kui ta asub uuele töökohale, siis need summad vähenevad. Wolfi aastapalk oli 13 miljonit krooni.

Surve Michael Wolfile on sügise jooksul kasvanud, kui Rootsi ärileht Dagens Industri kirjutas sellest, kuidas kaks panga tippjuhkonna liiget Göran Bronner ja Magnus Gagner-Geeber on töö kõrvalt üles ehitanud suure kinnisvaraäri. Kui algul pank kaitses neid, siis detsembri keskel lahkus Gagner-Geeber pangast.

Rootsi finantsinspektsioon jätkab panga ja Wolfi tegevuse uurimist, lähtudes ajalehes ilmunud artiklist. Finantsinspektsioon on küsinud pangalt infot, et uurida, kas tegemist ei ole huvide konfliktiga.

Swedbanki tegevjuhi kohale asub ajutiselt Birgitte Bonnesen, vahendas BNS.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes