03.02.2014 Esmaspäev

Swedbank hakkab vaikselt dividende maksma

Me oleme jõudnud nüüd sellisele tasemele, kus meil on aeg hakata vaikselt dividende maksma, ütles Swedbanki juhatuse esimees Priit Perens intervjuus Eesti Päevalehele.

Swedbank hakkab vaikselt dividende maksma. Pildil juhatuse esimees Priit Perens
Swedbank hakkab vaikselt dividende maksma. Pildil juhatuse esimees Priit Perens Foto: PM

Eesti maksusüsteem soodustab Perensi sõnul kapitali akumulatsiooni. "Selle tulemusel on ettevõttel motivatsioon investeerida ja kapitali koguda. Panga jaoks ongi omakapitali kogumine investeering," rääkis ta.

"Ma arvan, et me oleme selle tulemusena Eestis kõige parema omakapitaliga pangasüsteem. Me oleme jõudnud nüüd sellisele tasemele, kus meil on aeg ahakata vaikselt dividende maksma," sõnas ta.

Rääkides Eesti pankade kasumlikkuse teemast, ütles Perens, et Eesti hinnastamine on Euroopa Liidu keskmine, aga kasum paremate seas ennekõike selle tõttu, et efektiivsus on kõrgem. Kulubaas on jällegi väiksem kui mujal Euroopas. See tuleb Perensi sõnul elektrooniliste kanalite kasutamise suurest osakaalust ja sellest, et Eesti kulutase on ikkagi madalam.

Mullu maksis Swedbank, võttes tütarettevõtetelt dividende, tulumaksu 16,2 miljonit eurot.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!