26.01.2021 Teisipäev

Rahandusministeerium lõi omavalitsustele uue finantstööriista

Rahandusministeeriumi tellimusel valmis omavalitsustele, ministeeriumitele ja toetusmeetmete rakendajatele tööriist, mille abil on võimalik välja arvutada omavalitsuse finantsiline kasu ettevõtlusele ja ettevõtluskeskkonda suunatavatest arendustegevustest.

Tööriista abil on võimalik välja arvutada omavalitsuse finantsiline kasu ettevõtlusele ja ettevõtluskeskkonda suunatavatest arendustegevustest.
Tööriista abil on võimalik välja arvutada omavalitsuse finantsiline kasu ettevõtlusele ja ettevõtluskeskkonda suunatavatest arendustegevustest. Foto: pixabay

Arvutusmudel töötati välja omavalitsuste ettevõtlust ja ettevõtluskeskkonda arendavatest tegevustest saadavat kasu analüüsiva uuringu raames ning sellega saab hinnata mõjusid, mida on võimalik kvantitatiivselt hinnata ja rahas väljendada, teatas rahandusministeerium. 

Tööriista arvutuskäik tugineb iga omavalitsuse enda sisestatud andmetele. Rahandusministeeriumi regionaalpoliitika talituse nõuniku Natalja Zinovjeva sõnul testiti arvutusmudelit uuringu käigus mitmes omavalitsuses, näiteks Viljandis ja Väike-Maarjas.

"Saadud tagasiside ja kohapealsete kommentaaride põhjal tehti mudelisse ka olulisi täiendusi ja muudatusi," märkis ta ning lisas, et see mudel on omavalitsustele heaks abivahendiks muu hulgas ka tuleviku tegevuste ja investeeringute kavandamisel.

Ettevõtluskasu uuringu viis läbi OÜ Geomedia. Töö eesmärk oli analüüsida Eesti omavalitsuste parimate praktikate näitel ettevõtlust ja ettevõtluskeskkonda arendavatest tegevustest saadavat kasu ning töötada välja metoodika, mis võimaldab saadavat kasu välja arvutada ja põhjendada.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!