11.09.2018 Teisipäev

OEG aktsionärid kiitsid väikeaktsionäride 1,4-eurose squeezeout'i heaks

Olympic Entertainment Groupi (OEG) aktsionäride erakorraline koosolek otsustas kiita 10. septembril heaks Olympicu ühendamise Odyssey Europe'iga 1,4-eurose hüvitise eest aktsia kohta.

Üldkoosolek kiitis heaks Olympicu vähemusaktsionäridele kuuluvate aktsiate ülevõtmine Odyssey Europe AS-i poolt ühinemise läbiviimiseks, kus OEG kui ühendatav ühing ühineb Odyssey Europe AS-ga kui ühendava ühinguga, rahalise hüvitise vastu summas 1,40 eurot aktsia kohta, teatas Olympic börsile.

Koosolekust võttis osa 15 aktsionäri, kes esindasid 97,71 protsenti ettevõtte aktsiakapitaliga esindatud häältest. Ettepaneku poolt oli 92,4 protsenti ja vastu 7,6 protsenti esindatud häältest.

Vastavalt Eesti äriseadustikule on vähemusaktsionäridele makstava hüvitise suuruse määranud põhiaktsionär ülevõetavate aktsiate sellise väärtuse alusel, mis aktsiatel oli 10 päeva enne üldkoosoleku kokkukutsumise teate väljasaatmise päeva, märkis Olympic erakorralise üldkoosoleku kokkukutsumise päeval 7. augustil. Samas oli Olympicu aktsia sulgumishind Tallinna börsil toona 1,72 eurot ning sellest 10 päeva varem 1,90 eurot.

Pärast seda, kui Harju maakohus keelas Olympicul ajutiselt firma täisosalust soetada sooviva Novalpina Capitali huvides aktsiakapitali suurendamise, esitas Novalpina taotluse Olympicu liitmiseks nende tütarfirmaga, mis tähendaks, et väikeinvestorite osalus ostetaks niinimetatud squeeze-out-protseduuriga välja.

Novalpinale kuuluv Odyssey Europe AS esitas Olympic Entertainment Groupile taotluse vähemusaktsionäridele kuuluvate aktsiate ülevõtmiseks rahalise hüvitise eest, milleks on 1,40 eurot aktsia kohta. See summa on väiksem vabatahtliku ülevõtmispakkumise käigus aktsionäridele pakutud 1,9 eurost. 10. septembril sulgus Olympic börsil 1,58 eurol.

Nimelt soovib Novalpina ühendada Olympicu Odyssey Europe'iga vastavalt äriseadustiku squeeze-out-sätetele. Nimelt näeb seadus ette, et kui ühendavale aktsiaseltsile kuulub vähemalt 90 protsenti ühendatava aktsiaseltsi aktsiakapitalist, võib ühendatava aktsiaseltsi – siinkohal Olympicu – üldkoosolek ühendaja taotlusel otsustada kolme kuu jooksul ühinemislepingu sõlmimisest aktsiate ülevõtmise.

Ettevõtte börsilt viimise vastustamisest on teatanud mõned ettevõtte väikeaktsionärid, kes ei ole soovinud oma osalust Olympicus pakutud 1,9 euroga aktsia eest loovutada ja kes on teatanud, et nad sooviksid saada aktsia eest 2,3-2,5 eurot. Väikeaktsionärid on samuti varem teatanud, et plaanivad kasutada kõiki õiguslikke vahendeid, et Olympicu börsilt lahkumist takistada. Ettevõtte aktsiad on börsilt lahkumiseni vabalt kaubeldavad.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes