860x100 kriisi paasterongad
07.05.2018 Esmaspäev

Malmström: EL võib USA-ga arutada piiratud mahuga kaubanduslepet

Euroopa Komisjoni kaubandusvolinik Cecilia Malmström ütles 4. mail, et on valmis arutama väikesemahulist kaubanduslepet USA-ga, juhul kui liidule tehakse püsiv erand terase- ja alumiiniumi imporditariifidest.

"Ütleksin, et piiratud mahuga lepe oleks lihtsaim variant, kui tahame kiireid tulemusi," ütles Malmström usutluses uudisteagentuurile AFP.

Kaubandusvoliniku sõnul oleks selline lepe väga erinev ambitsioonikast USA–EL-i transatlantilisest kaubandus- ja investeerimispartnerlusest (TTIP), millest loobuti pärast Donald Trumpi saamist USA presidendiks.

Ta märkis, et läbirääkimisi saaks pidada lihtsamate küsimuste üle, nagu teatud kaupade tariifid, jättes kõrvale aga tundlikumad teemad, nagu tervise- ja ohutusnõuded. Sellised läbirääkimised vajaksid aga kõigi liikmesriikide mandaati ning need ei leia aset enne, kui USA teeb oma tariifidest liidule püsiva erandi, lisas Malmström.

1. mail pikendas USA president Donald Trump mai lõpuni Euroopa Liidule kehtivat erandit tema terase- ja alumiiniumi imporditariifidest. Euroopa Komisjon on nõudnud alalist erandit ning keeldunud läbirääkimisi pidamast enne selle saamist. Samuti on koostatud nimekiri võimalikest vastutariifidest juhuks. kui Trumpi tariifid jõustuvad.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Vebinar ee 300x500 maire otsus 3 gif

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes