25.10.2021 Esmaspäev

Kes veel ei tunne välkmakset?

Raha saab saata teise panka silmapilkselt ka õhtul ja nädalavahetusel, sest välkmaksed muudavad pankadevaheliste ülekannete tegemise väga kiireks, kirjutab Swedbanki eraisikute valdkonna kommunikatsioonijuht Martin Kõrv.

Välkmakseid selgitab Swedbank.
Välkmakseid selgitab Swedbank. Foto: Swedbank

Millega tegu?

Välkmakse on makse, mis jõuab saajani viivituseta. Kui Swedbanki-siseselt liiguvad maksed kontode vahel kohe, siis mõnda teise panka ülekande tegemisel võib raha kättesaamine võtta aega, sest maksed liiguvad kindlatel aegadel. Välkmakse liigub aga erinevate pankade vahel välgukiirusel. See tähendab, et kohe kui oled makse ära teinud, jõuab see soovitud saajani.

Kuidas toimub?

Välkmakse tegemine pole keeruline, see käib täpselt samamoodi nagu iga teise makse sooritamine. Maksetüüpi ise valima ei pea. Oluline on ainult, et ka pank, kuhu makset teed, oleks välkmaksete vastuvõtjate nimekirjas. Praegu võtavad välkmakseid vastu SEB, LHV ja Coop.

Kus saab teha?

Swedbankis saad teha välkmakseid nii mobiili- kui internetipangas. Korraga saavad kliendid välkmaksega üle kanda kuni 15 000 eurot. Välkmaksete algatamise hind on sama, mis tavalistel siseriiklikel euromaksetel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!