22.05.2018 Teisipäev

Euroopa Liit alustab Austraalia ja Uus-Meremaaga kaubanduskõnelusi

Euroopa Liidu Nõukogu kiitis 22. mail heaks vabakaubanduskõneluste alustamise Uus-Meremaa ja Austraaliaga.

"Tänane otsus alustada kaubanduskõnelusi Austraalia ja Uus-Meremaaga on maailma jaoks meeldetuletus Euroopa Liidu pühendumusest avatusele, vabakaubandusele ja rahvusvahelisele koostööle," ütles Euroopa Liidu eesistujamaa Bulgaaria majandusminister Emil Karanikolov.

Juunis läheb Austraaliasse ja Uus-Meremaale kõnelusi avama Euroopa Komisjoni kaubandusvolinik Cecilia Malmström ning esimesed läbirääkimisvoorud peaksid aset leidma juulis Brüsselis.

"Need lepingud tuginevad hiljutistel edukatel lepetel Kanada, Jaapani, Singapuri, Vietnami ning teiste seas ka Mehhikoga, laiendades liitlaste ringi, kes on pühendunud avatud ja reeglitepõhisele kaubandusele," ütles komisjoni president Jean-Claude Juncker.

Juncker on varasemalt väljendanud soovi sõlmida kahe riigiga vabakaubanduslepped enne komisjoni praeguse koosseisu mandaadi lõppemist 2019. aasta suvel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes