gif Company 930x140 ee

 

27.11.2015 Reede

Euroopa Komisjon alustab palgakasvu tõttu Eesti süvaanalüüsi

Vaja on hoogustada investeerimist, otsustavaid struktuurireforme ja vastutustundlikku eelarvepoliitikat, ütles Euroopa Komisjoni asepresident Valdis Dombrovskis
Vaja on hoogustada investeerimist, otsustavaid struktuurireforme ja vastutustundlikku eelarvepoliitikat, ütles Euroopa Komisjoni asepresident Valdis Dombrovskis PM

Euroopa Komisjoni avaldatud 2016. aasta majanduskasvu analüüsiga algas Euroopa Liidu iga-aastane majanduse juhtimise tsükkel ehk Euroopa poolaasta; esmakordselt on kavas põhjalikumalt analüüsida (in-depth review; IDR) ka Eesti makromajanduslikku olukorda kiirelt kasvavate palgakulude ja eluasemehindade tõttu.

"Iga-aastase majanduskasvu analüüsi keskmes on meetmed, mille abil on võimalik toetada majanduse elavnemist. Vaja on hoogustada investeerimist, otsustavaid struktuurireforme ja vastutustundlikku eelarvepoliitikat. See on mootor, mis aitaks kaasa liikmesriikide vastastikusele majanduslikule ja sotsiaalsele lähenemisele. Püüame ühtlustada majanduses ja sotsiaalvaldkonnas saavutatud tulemusi kogu Euroopas ning lähendada neid parimate saavutustele," ütles euro ja sotsiaaldialoogi eest vastutav asepresident Valdis Dombrovskis pressiteate vahendusel.

Majanduskasvu analüüsis nähakse ette EL-i üldised majanduslikud ja sotsiaalsed prioriteedid ning esitatakse liikmesriikidele poliitikasuuniseid järgmiseks aastaks. Esimest korda koostatakse põhjalik analüüs ka Eesti kohta, et hinnata võimalikke makromajanduslikke riske.

Komisjon leidis, et Eesti puhul ületavad mitmed näitajad, nimelt tööjõu ühikukulu ja eluasemehindade kiire kasv ning rahvusvaheline netoinvesteerimispositsioon soovituslikke piirväärtusi. Analüüsi järeldused esitatakse 2016. aasta veebruaris iga-aastase riigipõhise aruande osana.

Koos majanduskasvu analüüsiga avaldas komisjon ka häiremehhanismi aruande. Selles on nimetatud liikmesriigid, mille makromajanduslikku olukorda tuleb põhjalikumalt analüüsida, et hinnata võimaliku makromajandusliku tasakaalustamatuse olemasolu, mis võib pidurdada liikmesriikide, euroala ja kogu EL-i majandust. 2016. aasta Euroopa poolaasta tsükli makromajandusliku tasakaalustamatuse menetluse raames analüüsitakse põhjalikult 18 riiki.

Lisaks eelnevale avaldas komisjon neljapäeval ka soovituse euroala majanduspoliitika kohta, ühise tööhõivearuande kavandi ja ettepaneku struktuurireformi tugiprogrammi kohta, teatas BNS.

Toetajad

Suno 365 logo 10  StandardBooks200px

gif Company 930x140 ee

 

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes