12.01.2022 Kolmapäev

Eesti hakkab IMFile senisest rohkem statistikat esitama

Eesti liitus 11. jaanuaril Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) andmete avaldamise eristandardi täiendatud versiooniga (SDDS Plus) – sellega hakkame Eesti majandus- ja finantsnäitajate kohta rohkem ja detailsemat infot esitama ja avaldama.

SDDS Plusiga on ühinenud 26 riiki, sealhulgas Euroopa Liidu 18 liikmesriiki.
SDDS Plusiga on ühinenud 26 riiki, sealhulgas Euroopa Liidu 18 liikmesriiki. Foto: IMF

SDDS Plusiga liitumisel suureneb Eestis riiklikku statistikat tegevate institutsioonide avaldatavate majandus- ja valitsemissektori rahanduse näitajate arv ning selle tulemusena paraneb Eesti majanduse ja riigi rahanduse läbipaistvus ning usaldusväärsus,

ütles rahandusministeeriumi välissuhete nõunik Märten Ross.

SDDS Plusiga on ühinenud 26 riiki, sealhulgas Euroopa Liidu 18 liikmesriiki. IMFi veebilehekülgedel avaldatav ajakohane statistika aitab kaasa vastutustundliku majanduspoliitika elluviimisele ning operatiivse ja võrreldava statistika kättesaadavuse parandamisele rahvusvahelistel rahaturgudel tegutsevate riikide kohta.

Liitumise valmistas ette Statistikaamet koos Eesti Pangaga. Standardit on täiendatud võrreldes IMFi esialgse standardiga, millega Eesti liitus 1998. aastal. Riikide liitumine IMFi andmete avaldamise täiendatud eristandardiga on vabatahtlik, kuid IMFi liikmesmaadele soovitatav.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference